Autor: Marta Pawlak

Zwycięstwo za trzy punkty na zakończenie roku!

W meczu 5. kolejki PGE GiEK Skra Bełchatów wygrała 3:1 (26:28; 25:17; 25:17; 25:20) z drużyną Indykpolu AZS-u Olsztyn. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy – Bartłomiej Lemański.

Początek pierwszego seta był wyrównany, choć drużyna z Olsztyna starała się odskoczyć na kilka punktów dobrą postawą w polu zagrywki, to jednak błędy popełniane w ataku skutecznie im to uniemożliwiały. Do końca pierwszej partii gra toczyła się „punkt za punkt”, a w końcówce decydująca okazała się zagrywka Karlitzka, który zakończył pierwszego seta asem serwisowym przy stanie 28:26 dla gospodarzy.

Początek drugiej partii należał do bełchatowian. Jednak olsztynianie nie zamierzali poddawać się tak łatwo i po kilku błędach po stronie Skry doprowadzili do wyniku 5:6. Przy stanie 15:11 znakomity blok zaliczył Bartłomiej Lemański. Bełchatowianie prowadzili już 5 punktami i nie zamierzali oddawać prowadzenia. Przy wyniku 20:15 na boisku po raz kolejny pojawił się Przemysław Kupka, a Bartłomiej Lipiński popełnił błąd w zagrywce, pozwalając zdobyć gospodarzom szesnasty punkt. W następnej akcji punktowy blok dołożył rozgrywający bełchatowian – Grzegorz Łomacz. Drugiego seta z wynikiem 25:17 zakończył efektowny atak Lemańskiego.

Trzecią partię drużyny rozpoczęły od gry „punkt za punkt” aż do 14:11, kiedy to bełchatowianie wyszli na 3 punktowe prowadzenie. Z każdą kolejną akcją bełchatowianie zyskiwali pewność siebie, doprowadzając do wyniku 17:13. Przy stanie 20:16 na zagrywkę w miejsce Lemańskiego wszedł Wiktor Nowak, a punktowy blok zapisał na swoim koncie Mateusz Poręba. W końcówce seta na boisku pojawił się Przemysław Kupka, a asa serwisowego ustrzelił Dawid Konarski. Blok bełchatowian zakończył trzeciego seta przy stanie 25:17.

Czwarty set rozpoczął się od zaciętej walki o każdy punkt. Zespoły nie odstępowały się nawet na krok. Przy stanie 18:17 na zagrywkę wszedł Wiktor Nowak, a świetnym blokiem popisał się Mateusz Poręba, pozwalając tym samym odskoczyć bełchatowianom na dwa „oczka”. Przy stanie 22:19 na boisku po stronie gości pojawił się Przemysław Kupka, a punkt zdobyli gospodarze po ataku Alana Souzy. W ataku świetnie spisał się Dawid Konarski, po którego ataku bełchatowianie mieli piłkę meczową, która również zakończył atakujący bełchatowian. 25:20.

MVP: Bartłomiej Lemański

PGE GiEK Skra Bełchatów: Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei, Benjamin Diez (l.) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka.

Indykpol AZS Olsztyn: Szymon Jakubiszak, Moritz Karlitzek, Alan Souza, Joshua Tuaniga, Cezary Sapiński, Kamil Szymendera, Kuba Hawryluk (l.) oraz Manuel Armoa, Jakub Majchrzak, Nicolas Szerszeń, Karol Jankiewicz.