Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Zwycięska inauguracja Polaków w Lidze Narodów

Wygraną 3:0 z Argentyną reprezentacja Polski zainaugurowała rozgrywki tegorocznej Ligi Narodów. Środkowy PGE Skry Karol Kłos pojawił się na parkiecie w pierwszej szóstce i zdobył w meczu 10 punktów.

W środę 8 czerwca w pierwszym spotkaniu Ligi Narodów 2022 polscy siatkarze wygrali z Argentyną 3:0, w setach kolejno do -21, -22 i -23. Choć po samych wynikach mogłoby się wydawać, że były to partie dość zacięte, to jednak biało-czerwoni kontrolowali przebieg każdego seta, nie pozwalając rywalom przejąć inicjatywy.

W pierwszej szóstce mecz - jako kapitan drużyny - rozpoczął środkowy PGE Skry Karol Kłos, który w całym meczu zdobył 10 punktów - 6 atakiem, 3 blokiem i 1 z zagrywki. Najlepiej punktującym zawodnikiem reprezentacji Polski był Tomasz Fornal (14 punktów). Po spotkaniu bardzo dobre oceny zebrał też debiutujący w kadrze 25-letni rozgrywający Jan Firlej.

Kolejnym rywalem zespołu trenera Nikoli Grbicia w nocy z czwartku na piątek (o godz. 1:30 polskiego czasu) będą Włosi, którzy na otwarcie turnieju przegrali 0:3 z Francuzami (-22, -24, -19).

Zdjęcie: https://en.volleyballworld.com/