Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Znamy terminy meczów o 11. miejsce z GKS-em Katowice

PGE Skra w dwumeczu o 11. miejsce w bieżącym sezonie PlusLigi zmierzy się z GKS-em Katowice. Ustalono już terminy tych spotkań.

Zgodnie z regulaminem obecnego sezonu PlusLigi zespoły, które nie uzyskały awansu do fazy play-off, zostały podzielone na pary (kolejno z miejsc 9-10, 11-12, 13-14) – zagrają one dwumecze o miejsca w klasyfikacji końcowej. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie remisowy, to o wyniku rywalizacji zadecyduje "złoty set".

Po ostatniej kolejce fazy zasadniczej wiadomo, że w dwumeczu o 11. miejsce PGE Skra Bełchatów zagra z GKS-em Katowice. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 13 kwietnia o godz. 20:30 w ośrodku sportowym Szopienice. Rewanż zaplanowano na wtorek 18 kwietnia na godz. 17:30 w hali Energia. Klub wkrótce poinformuje o dystrybucji wejściówek na ten ostatni domowy mecz żółto-czarnych w sezonie 2022/2023.

W rundzie zasadniczej PGE Skra wygrała na wyjeździe z GKS-em Katowice 3:0, zaś we własnej hali uległa rywalom 2:3.