Autor: PGE Skra

Znamy rywala PGE Skry Bełchatów w ćwierćfinale PP!

W piątek rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Tym samym PGE Skra Bełchatów poznała swojego rywala w walce o turniej Final Four.

PGE Skra awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski jako jedna z sześciu najlepszych drużyn po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi. Co więcej, zajęła trzecie miejsce, co dało jej możliwość rozstawienia w najlepszej ósemce. Potencjalnymi rywalami bełchatowian w ¼ finału Pucharu Polski były Trefl Gdańsk (piąte miejsce), Asseco Resovia (szóste miejsce) oraz pierwszoligowe zespoły, które zostały wyłonione w kwalifikacjach, czyli BKS Visła Bydgoszcz oraz BBTS Bielsko-Biała.

Losowanie odbyło się na żywo podczas magazynu “7 strefa” emitowanego w Polsacie Sport. Ostatecznie PGE Skra trafiła na Trefl Gdańsk. Bełchatowianie zmierzą się z zespołem z Pomorza 16 lub 17 lutego w Bełchatowie.

Jeśli PGE Skra awansuje do najlepszej czwórki, weźmie udział w turnieju Final Four, który zaplanowano na 13-14 marca w Krakowie. - Zagramy w wyjątkowym czasie pandemii, bez udziału publiczności, stąd pojawił się pomysł uczczenia wyjątkowego dla Krakowa klubu, który przed laty stanowił także bardzo ważny punkt na mapie siatkarskiej Polski. Cieszę się, że w ten sposób przypomnimy ludzi i klub, który zrobił tak wiele dobrego dla polskiej siatkówki – powiedział Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Przypomnijmy, że ostatni raz PGE Skra zdobyła Puchar Polski w 2016 roku, a w dwóch kolejnych sezonach występowała w finale turnieju.

Pary ¼ finału Pucharu Polski 2021:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz
PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.