Autor: Biuro Prasowe

Zmiana na stanowisku trenera. PGE GiEK Skra żegna Andreę Gardiniego

Trener Andrea Gardini nie będzie już prowadził zespołu PGE GiEK Skry Bełchatów. Włoch dołączył do bełchatowskiej drużyny w trudnym momencie i pełnił funkcję jej szkoleniowca od lutego 2023 roku.

Andrea Gardini objął funkcję trenera PGE GiEK Skry Bełchatów z początkiem lutego 2023 roku, zastępując na tej pozycji angielskiego szkoleniowca, Joela Banksa. Pod jego wodzą bełchatowscy siatkarze rozegrali w PlusLidze 40 meczów, odnosząc 19 zwycięstw.

Czas zmian

W minionym sezonie PGE GiEK Skra w rozgrywkach PlusLigi zajęła dziewiątą lokatę. Choć do gry w fazie play-off zabrakło naprawdę niewiele, cel na sezon 2023/2024 nie został osiągnięty.

Zarząd klubu dokonał pełnej analizy sezonu w wykonaniu PGE GiEK Skry Bełchatów i zdecydował o nieprzedłużaniu współpracy z Andreą Gardinim. Współpraca z włoskim szkoleniowcem wygaśnie z ostatnim dniem jego obowiązującej umowy.

Trenerze, dziękujemy!

- Dziękujemy trenerowi Andrei Gardiniemu za pracę w naszym klubie. W ciągu półtora roku pracy w Skrze Bełchatów dał się poznać jako bardzo dobry trener z ogromną siatkarską wiedzą. Choć nie udało się osiągnąć oczekiwanych rezultatów, to doceniamy jego zaangażowanie i wsparcie w trudnym dla nas czasie. Serdecznie dziękujemy za wkład w rozwój drużyny – powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Nazwisko nowego trenera, pod którego okiem PGE GiEK Skra Bełchatów rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025, poznamy w najbliższych dniach.