Autor: Marta Pawlak

Zdobyć kolejne cenne punkty. Zapowiedź meczu 17. Kolejki - KGHM Cuprum Lubin – PGE GiEK Skra Bełchatów

W czwartek 18 stycznia o godzinie 17:30 PGE GiEK Skra zmierzy się w meczu wyjazdowym z KGHM Cuprum Lubin. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 17. Kolejki PlusLigi.

KGHM Cuprum Lubin plasuje się aktualnie na 15. Miejscu w tabeli PlusLigi, mając na swoim koncie 11 punktów - 3 wygrane oraz 12 przegranych spotkań. W trwającym sezonie drużyna z Lubina wygrała za 3 punkty z Barkomem Każany Lwów, Ślepskiem Malow Suwałki oraz Eneą Czarni Radom. Lubinianie zdobyli punkty także w przegranych po tie-breaku meczach z PGE GiEK Skrą Bełchatów i BOGDANKĄ Luk Lublin.

PGE GiEK Skra Bełchatów zmierzyła się z KGHM Cuprum Lubin w ostatnim tygodniu października w ramach 2. Kolejki PlusLigi wygrywając po tie-breaku. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Dawid Konarski z dorobkiem 21 punktów na koncie.

Czwartkowy mecz będzie 20 spotkaniem obu drużyn w ramach rozgrywek PlusLigi. Wśród nich aż 15 wygrała bełchatowska drużyna, mogąca pochwalić się wynikiem 51 wygranych setów w zestawieniu do 23 przegranych.

Początek czwartkowego spotkania o 17:30 w Polsat Sport.