Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Zawodnicy PGE Skry w czołówce indywidualnych rankingów PlusLigi

W czołówce indywidualnych statystyk zawodników PlusLigi po fazie zasadniczej nie brakuje siatkarzy PGE Skry. Pierwsze miejsce – ex aequo z dwoma innymi zawodnikami – w rankingu najlepiej blokujących zajął Karol Kłos, drugi wśród najlepiej serwujących jest Mateusz Bieniek.

Pierwsze miejsce w rankingu najlepiej blokujących zawodników PlusLigi po fazie zasadniczej zajęło ex aequo trzech zawodników – Piotr Nowakowski (Projekt Warszawa), Jakub Kochanowski (Asseco Resovia) oraz Karol Kłos z PGE Skry Bełchatów. Wszyscy ci siatkarze zanotowali 73 punktowe bloki. Dla środkowego żółto-czarnych najlepszy w tym elemencie był mecz 9. kolejki przeciw Cuprum Lubin, w którym zdobył blokiem 6 punktów.

Drugi w rankingu najlepszych serwujących po fazie zasadniczej jest środkowy PGE Skry Mateusz Bieniek z 59 asami serwisowymi. W trzech meczach tego sezonu – z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Asseco Resovią i PSG Stalą Nysa – zagrywał po 5 asów. Lepszy od Bieńka w tym elemencie okazał się tylko atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn Karol Butryn, który zanotował 65 asów serwisowych. Warto wspomnieć, że 8. miejsce w tym rankingu zajął atakujący PGE Skry Aleksandar Atanasijević (45 asów).

Atanasijević znalazł się także w pierwszej dziesiątce rankingów dotyczących najlepszego punktującego i najlepszego atakującego fazy zasadniczej PlusLigi. Serb zdobył łącznie 421 punktów (10. miejsce), z czego 355 z ataku (9. miejsce). Na czele tych zestawień uplasowali się kolejno Wassim Ben Tara (łącznie 516 pkt.) oraz Bartłomiej Bołądź (436 pkt. z ataku).