Autor: Marta Pawlak

Zawodnicy PGE GiEK Skry w czołówce indywidualnych rankingów na półmetku sezonu 2023/2024

Dwóch zawodników PGE GiEK Skry Bełchatów znalazło się w czołówce rankingów po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi. Na trzecim miejscu wśród najlepiej blokujących uplasował się Bartłomiej Lemański. Wśród wyróżnionych znalazł się także Dawid Konarski, piąty wśród najlepszych atakujących i szósty wśród najlepiej punktujących zawodników.

Na trzecim miejscu w rankingu blokujących uplasował się Bartłomiej Lemański, mając na swoim koncie 37 punktowych bloków. Dla środkowego PGE GiEK Skry najlepszy w tym elemencie był mecz 2. kolejki z KGHM Cuprum Lubin, w którym zdobył blokiem 5 punktów. Lepsi od Lemańskiego w tym elemencie okazali się tylko Norbert Huber (65 punktów) i Yurii Semeniuk (38 punktów).

W rankingu najlepszych atakujących po pierwszej rundzie fazy zasadniczej znalazł się zawodnik PGE GiEK Skry – Dawid Konarski. Zanotował on na swoim koncie 219 punktów atakiem, co pozwoliło mu uplasować się na 5. miejscu. Najlepszymi meczami Dawida, pod względem zdobyczy punktowych były starcia z Projektem Warszawą, Ślepskiem Malow Suwałki oraz Eneą Czarnymi Radom, w których zdobył po 22 punkty atakiem. Dawid Konarski znalazł się także w rankingu najlepiej punktujących, gdzie uplasował się na 6. miejscu z wynikiem 249 punktów. Najlepszym meczem atakującego, pod względem zdobytych punktów było domowe spotkanie ze Ślepskiem Malow Suwałki, w którym atakujący zdobył 28 oczek.