Autor: Marta Pawlak

Zapowiedź meczu 21. kolejki PlusLigi. Trefl Gdańsk - PGE GiEK Skra Bełchatów

W niedzielę 11 lutego o godz. 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów rozegra kolejny w sezonie 2023/2024 mecz wyjazdowy. Rywalem bełchatowian będzie plasujący się na 5. miejscu w tabeli Trefl Gdańsk.

W niedzielę, 11 lutego o godzinie 17:30 PGE GiEK Skra Bełchatów zmierzy się z Treflem Gdańsk w meczu 21. kolejki PlusLigi. Rozgrywane w Ergo Arenie spotkanie będzie okazją do rewanżu bełchatowian, za przegrane 1:3 spotkanie rozgrywane w ramach 6. kolejki PlusLigi.

 

Drużyna z Gdańska wygrała w trwającym sezonie 12 spotkań, gromadząc przy tym na swoim koncie 38 punktów. W ostatnich pięciu spotkaniach gdańszczanie zanotowali trzy zwycięstwa - z Cerradem Czarnymi Radomi (3:0), Barkomem Każany Lwów (3:0) oraz BOGDANKĄ Luk Lublin (3:2), a w starciach z GKS-em Katowice i KGHM Cuprum Lubin musieli uznać wyższość rywali (2:3 w obu).

 

PGE GiEK Skra Bełchatów i Trefl Gdańsk ostatni raz na boisku spotkały się 14 listopada 2023, w ramach 6. kolejki PlusLigi. W tym starciu górą okazali się goście z Gdańska, którzy pod nieobecność podstawowego atakującego bełchatowskiej drużyny - Dawida Konarskiego, pokonali gospodarzy 3:1, a najlepszy zawodnikiem meczu wybrany został Mikołaj Sawicki.

 

Początek niedzielnego meczu zaplanowany jest na 17:30 w Polsat Sport.