Autor: Marta Pawlak

Zaliczka przed ostatnim meczem w sezonie. PGE GiEK Skra Bełchatów w czterech setach pokonała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W pierwszym z dwóch spotkań o 9. miejsce w sezonie 2023/2024 PGE GiEK Skra Bełchatów pokonała 3:1 gospodarzy spotkania - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Najlepszym zawodnikiem wybrany został środkowy bełchatowian Mateusz Poręba. Rewanż już w środę, 17 kwietnia o 15:00 w hali Energia.

Od punktu dla PGE GiEK Skry Bełchatów rozpoczęło się pierwsze ze spotkań o 9. miejsce w sezonie 2023/2024. W kolejnych akcjach na przemian punktowali bełchatowianie i kędzierzynianie, a na przestrzeni seta PGE GiEK Skra Bełchatów wypracowała dwupunktowe prowadzenie (18:16). Na boisku zameldowali się także Przemysław Kupka i Wiktor Nowak. W końcówce gospodarze doprowadzili do wyrównania – po 20. Pierwszego seta na korzyść gości zakończył atak Mateusza Poręby – 25:22.

Drugą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli gospodarze 3:1, jednak szybko bełchatowianie doprowadzili do wyrównania 5:5. W kolejnych akcja ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny wyszła na prowadzenie 11:10. Na boisku pojawili się Przemysław Kupka i Wiktor Nowak, a PGE GiEK Skra Bełchatów doprowadziła do remisu 16:16. W kolejnych czterech akcjach gospodarze punktowali, wychodząc przy tym na prowadzenie. W końcówce prowadzenie ZAKSY wzrosło do sześciu punktów (24:18). Drugiego seta, na korzyść gospodarzy, zakończył as serwisowy Bartosza Bednorza – 25:18

Początek trzeciego seta należał do bełchatowian, którzy po dobrej grze wyszli na prowadzenie 10:6. Dobra dyspozycja PGE GiEK Skry Bełchatów sprawiała, że gospodarze nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Na boisku, przy stanie 21:19 asem serwisowym zameldował się Iliya Petkov, a w kolejnej akcji na parkiecie, w miejsce Grzegorza Łomacza pojawił się Przemysław Kupka. Błąd po stronie gospodarzy zakończył seta na korzyść bełchatowian – 25:22.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji, w której punktowały obie drużyny. Od stanu po 10, na prowadzenie wyszli bełchatowianie, którzy pewnie zmierzali w kierunku zwycięstwa w czwartej partii i całym spotkaniu. Czwartego seta i całe spotkanie zakończył as serwisowy w wykonaniu Iliy Petkova.

MVP: Mateusz Poręba

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz, Erik Shoji (l.) oraz Bartłomiej Kluth, Andreas Takvam, Jakub Szymański, Daniel Chitigoi.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Benjamin Diez (l.) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka, Iliya Petkov, Pierre Derouillon.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie już w środę, 17 kwietnia o 15:00 w hali Energia. Bilety dostępne na bilety.skra.pl.