Autor: PGE Skra

Zagramy dla kibiców, jesteśmy im to winni

Trener PGE Skry Michał Mieszko Gogol zapowiada, że jego siatkarze zamierzają dać sporo radości kibicom podczas turnieju PreZero Grand Prix. To nowe rozgrywki zorganizowane przez Polską Ligę Siatkówki S.A., które mają wynagrodzić kibicom i sponsorom przerwany z powodu pandemii koronawirusa sezon PlusLigi.

PreZero Grand Prix wystartuje w przyszły weekend w Krakowie, gdzie zagra osiem drużyn męskich i cztery żeńskie. Bełchatowscy siatkarze trafili do grupy C, która swoje spotkania rozegra 2 sierpnia w Warszawie, a ich rywalami będą Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki i KRISPOL Września. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się 8 i 9 sierpnia w Gdańsku.

– Najważniejsze jest, by zagrać dla kibiców i sponsorów. Po raz pierwszy jest taka sytuacja, że ligowa siatkówka jest odmrażana po pięciu miesiącach i naprawdę uważam, że jesteśmy to winni kibicom. Z całego serca zagramy tam dla nich i myślę, że kibice, którzy przyjdą 2 sierpnia nas oglądać, nie będą żałować, bo zobaczą kilku naprawdę znanych zawodników – mówi trener PGE Skry.

Zawodnicy będą rywalizować na plaży, ale według zasad z halowej siatkówki. Każdy zespół będzie składał się nie z dwóch, jak w siatkówce plażowej, ale z czterech zawodników. – Wymienialiśmy się nawet nagraniami wideo, by zobaczyć, jak grają czteroosobowe zespoły na plaży. Są różne systemy bloku, obrony. Będziemy to ćwiczyć – zapowiada Michał Mieszko Gogol.

Terminarz rozgrywek Grupy C PreZero Grand Prix (Warszawa), 2 sierpnia
09.30 PGE Skra Bełchatów – KRISPOL Września
11.00 Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki
12.30 KRISPOL – Ślepsk Malow
14.00 PGE Skra – Indykpol AZS
15.30 Indykpol AZS – KRISPOL
17.00 PGE Skra – Ślepsk Malow

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.