Autor: Biuro Prasowe

Z reprezentacji Słowenii prosto do Bełchatowa!

Statystyk Mateusz Nykiel dołączył do PGE GiEK Skry. W reprezentacji Słowenii, prowadzonej przez Gheorghe Crețu, odpowiedzialny jest za analizę przeciwników, a ostatnie siedem sezonów ligowych spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. W sezonie 2024/2025 statystyk Mateusz Nykiel wzmocni sztab PGE GiEK Skry Bełchatów jako asystent trenera.

Mateusz Nykiel swoje pierwsze kroki w roli statystyka stawiał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (2015-2017), gdzie współpracował z drużynami występującymi w Młodej Lidze, drugiej lidze oraz rozgrywkach juniorskich. W 2017 roku jako członek sztabu szkoleniowego juniorskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla, zdobył tytuł mistrza Polski.

Długa olsztyńska przygoda

W sezonie 2017/2018 dołączył do sztabu szkoleniowego Indykpolu AZS Olsztyn, w którym przez siedem sezonów zajmował się analizą statystyczną przeciwników drużyny ze stolicy Warmii i Mazur.

Mateusz Nykiel ma na swoim koncie bogate doświadczenie w pracy z reprezentacjami narodowymi. Podczas mistrzostw świata w 2018 roku pełnił funkcję statystyka w reprezentacji Australii. Rok później, wraz z reprezentacją Polski, zdobył srebrny medal na uniwersjadzie. W 2022 roku dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Kanady podczas mistrzostw świata, a w 2023 związał się z kierowaną przez Gheorghe Crețu, reprezentacją Słowenii. Z nią wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy.

- Mateusz ma ogromne doświadczenie i wypracowany świetny system pracy z trenerem Cretu. To będzie dla nas duże wzmocnienie merytoryczne w pracy z zespołem. Cieszymy się, że do nas dołączył - powiedział Wiesław Deryło, prezes zarządu KPS Skry Bełchatów. - Analiza statystyczna w obecnej siatkówce jest niezwykle ważną częścią przygotowania i treningów drużyny. Dlatego również w tej sferze postawiliśmy na wzmocnienie. Wierzymy, że lata pracy Mateusza z siatkówką na najwyższym poziomie pozwolą naszemu sztabowi w jak najlepszy sposób przygotowywać PGE GiEK Skrę do walki w PlusLidze - dodał wiceprezes zarządu KPS Skry Bełchatów, Tomasz Koprowski.

Ciągły rozwój

Obecnie Mateusz Nykiel, jako część sztabu szkoleniowego reprezentacji Słowenii, rywalizuje w Siatkarskiej Lidze Narodów. Za niecałe 50 dni najprawdopodobniej będzie czekać go kolejne wyzwanie - wyjazd do Paryża, gdzie z kadrą trenera Cretu będzie walczyć o olimpijskie medale. Słowenia do igrzysk powinna awansować ze względu na wysoką pozycję w rankingu światowym. Nic nie wskazuje na to, by coś miało pokrzyżować jej te plany.

W nadchodzącym sezonie Mateusz Nykiel obejmie stanowisko asystenta trenera PGE GiEK Skry Bełchatów. 

Mateuszu, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!