Autor: Biuro Prasowe

Złoty medalista Ligi Narodów dołączył do sztabu szkoleniowego PGE GiEK Skry

W sezonie 2023/2024 Kamil Nalepka obejmie stanowisko drugiego trenera PGE GiEK Skry Bełchatów. Aktualnie pełniący funkcję trenera współpracującego oraz statystyka w pierwszej reprezentacji Polski, wzmocni bełchatowski sztab w nowym sezonie PlusLigi.

Początki kariery Kamila Nalepki sięgają Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie był jednym z członków sztabów szkoleniowych tamtejszych drużyn. Swoje miejsce znalazł także w sztabie pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. Ostatni sezon spędził w roli asystenta trenera LUK Lublin.

Kamil Nalepka ma na swoim koncie pracę w sztabach szkoleniowych reprezentacji Polski. To właśnie w juniorskiej reprezentacji współpracował z Michałem Bąkiewiczem, którego, tak jak Nalepkę, zobaczymy w przyszłym sezonie w sztabie szkoleniowym PGE GiEK Skry. Wraz z juniorskimi reprezentacjami Polski sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy U18 (2020) oraz mistrzostwo świata U19 (2021). Aktualnie jako trener współpracujący oraz statystyk Kamil jest członkiem sztabu szkoleniowego Nikoli Grbicia. Wraz z seniorską reprezentacją Polski zdobył brązowy medal Ligi Narodów oraz wicemistrzostwo świata. A w ubiegły weekend w Gdańsku wzbogacił swój dorobek o złoty medal Ligi Narodów.

PGE GiEK Skra Bełchatów to klub, któremu kibicuję od najmłodszych lat. Jestem szczęśliwy, że w nadchodzącym sezonie będę mógł pracować dla tak uznanej marki w polskiej siatkówce. Dziękuję władzom klubu za zaufanie, jestem przekonany, że PGE GiEK Skra będzie drużyną, która przyniesie wszystkim kibicom dużo radości i uśmiechu na twarzy – powiedział drugi trener PGE GiEK Skry Kamil Nalepka.

W sezonie 2023/2024 Kamil Nalepka wraz z drugim trenerem Michałem Bąkiewiczem będą wspierać Andreę Gardiniego w prowadzeniu bełchatowskiej drużyny podczas rozgrywek PlusLigi.

Kamilu, życzymy owocnej pracy w #TeamSkra!