Autor: Biuro Prasowe

Wzmocnienie prosto z Serie A! Reprezentant Iranu zagra w PGE GiEK Skrze

Amin Esmaeilnezhad - atakujący reprezentacji Iranu wzmocni w sezonie 2024/2025 drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów. Zawodnik przeniesie się do PlusLigi z włoskiego Rana Werona. W jego barwach zaliczył bardzo udany sezon.

Amin Esmaeilnezhad to 27-letni atakujący mający 203 cm wzrostu. Reprezentant Iranu to nie tylko zawodnik z ogromnym potencjałem. Ma także ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o grę na najwyższym poziomie.

Rozwój i sukcesy

Swoją karierę rozpoczynał w Paykanie Teheran, a kolejne kilka sezonów spędził w klubach ligi irańskiej. Było tak do ostatniego sezonu. Wtedy trafił do ligi włoskiej, a dokładniej do klubu z Werony, z którym wywalczył szóste miejsce.

Esmaeilnezhad do tej pory zdobył mistrzostwo Iranu oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Azji. Grając w barwach narodowych, zdobył złoto i srebro mistrzostw Azji, Puchar Azji, a także złoto w igrzyskach azjatyckich.

Potężne uderzenie i siła mentalna

W barwach Rana Werona Amin Esmaeilnezhad rozegrał fantastyczny sezon. Koszulkę włoskiego klubu założył w sumie w 33 spotkaniach, w których zagrał w 94 setach. Wielokrotnie to on był motorem napędowym drużyny i prowadził ją do zwycięstw. W tym czasie zdobył 398 punktów, z czego 329 atakiem, przy blisko 50% skuteczności. W bloku uzyskał 35 punktów, dopisał też 34 asy serwisowe. Jego znakami szczególnymi są potężne uderzenie oraz opanowanie i siła spokoju w najtrudniejszych momentach.

- Amin to jeden z topowych atakujących minionego sezonu ligi włoskiej. Będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Bardzo cieszymy się, że zawodnik tego kalibru dołączył do PGE GiEK Skry. Idealnie wpisuje się w charakter i potencjał nowej drużyny - ocenił Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów.

Reprezentacyjny intensywny czas

Nowy zawodnik PGE GiEK Skry Bełchatów obecnie jest w trakcie sezonu reprezentacyjnego.  Za nim i za kadrą Iranu pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, w którym również utrzymywał wysoki poziom. Atakujący Skry zagrał we wszystkich czterech spotkaniach i zdobył w nich 55 punktów. W tym czasie atakował ze skutecznością blisko 48% i zdobył tym elementem 47 punktów. Do tego dołożył pięć udanych bloków i trzy asy serwisowe. Co ważne, tylko w meczu z Argentyną zdobył dla swojej drużyny 24 punkty.

- To gracz z ogromnym potencjałem, a tym samym perspektywą dalszego rozwoju, co oczywiście może przynieść nam wiele radości i satysfakcji. W przeszłości naszą drużynę reprezentował Milad Ebadipour, dziś nową historię będzie tworzył Amin. Cieszymy się, że siatkarz już z tak dobrą opinią w środowisku siatkarskim, wzbogaci rozgrywki PlusLigi. To może przełożyć się na inne korzyści, nie tylko sportowe, dla wszystkich - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skra Bełchatów.

Amin Esmaeilnezhad obecnie walczy nie tylko o jak najlepszy wynik w Lidze Narodów. Reprezentacja Iranu nadal nie zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich. Pozostało pięć miejsc do obsadzenia. Awans na koniec fazy wstępnej Siatkarskiej Ligi Narodów 2024 uzyska pięć najlepszych drużyn ze światowego rankingu FIVB, spośród tych, które jeszcze się nie zakwalifikowały.