Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Wyjazdowy styczeń PGE Skry Bełchatów

Styczeń upłynie zawodnikom PGE Skry pod znakiem podróży - w ciągu najbliższych kilku tygodni czekają ich trzy mecze wyjazdowe PlusLigi, a także spotkanie w Turcji w ramach Pucharu CEV.

PGE Skra Bełchatów zakończyła siatkarski rok na rodzimych parkietach rozegranym 30 grudnia w hali Energia spotkaniem z PSG Stalą Nysa. Bełchatowianie przegrali 2:3, ale już wkrótce przed nimi kilka okazji do zrehabilitowania się za porażkę i poprawę miejsca w tabeli.

Pierwszy w 2023 roku mecz żółto-czarni rozegrają w sobotę 7 stycznia o godz. 17:30 w Gdańsku z tamtejszym Treflem. Stamtąd zespół uda się w podróż do Turcji - we wtorek 10 stycznia o godz. 18:00 polskiego czasu drużyna trenera Joela Banksa zmierzy się z Galatasaray w kolejnej fazie Pucharu CEV.

Po powrocie do Polski i dwóch treningach PGE Skra uda się do Rzeszowa - w niedzielę 15 stycznia o 14:45 w hali na Podpromiu zagra hit 20. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią. Wyjazdowy maraton bełchatowianie zakończą w następny weekend, kiedy zmierzą się w Warszawie z tamtejszym Projektem (dokładna data i godzina spotkania nie są jeszcze znane).

W hali Energia zawodnicy z Bełchatowa zagrają dopiero za ponad trzy tygodnie. Wówczas czeka ich rewanżowy mecz Pucharu CEV z tureckim Galatasaray oraz starcie 22. kolejki PlusLigi z Barkomem Każany Lwów. O konkretnych terminach oraz starcie sprzedaży biletów na oba spotkania klub będzie informował.