Autor: Biuro Prasowe

Wszechstronny reprezentant Słowenii na przyjęciu w PGE GiEK Skrze

Przyjmujący z europejskim i reprezentacyjnym doświadczeniem zagra w drużynie prowadzonej przez Gheorghe Cretu. Do PGE GiEK Skry dołączył reprezentant Słowenii Žiga Štern.

Ma już za sobą sezon spędzony w PlusLidze. W Ślepsku Suwałki był kluczowym zawodnikiem, niejednokrotnie decydującym o wyniku meczu. Cztery razy wybierany był najlepszym zawodnikiem spotkania. Teraz Žiga Štern, bo o nim mowa, swoje doświadczenie będzie mógł wykorzystać, rywalizując w PlusLidze w żółto-czarnej koszulce. Słoweniec będzie kolejnym przyjmującym w zespole PGE GiEK Skry Bełchatów.

Pod skrzydłami Gheorghe Cretu
Reprezentant Słowenii ma na swoim koncie występy w kilku europejskich klubach, w których walczył o wysokie cele. W swojej karierze Štern wywalczył nie tylko mistrzostwo i dwukrotne wicemistrzostwo Słowenii. W barwach Foinikas Syros sięgnął po srebro i brąz ligi greckiej oraz Puchar Grecji, a sezon przed przybyciem do PlusLigi srebro mistrzostw Niemiec z VfB Friedrichshafen. Nie można również zapomnieć o jego dwóch wicemistrzostwach Europy, które wywalczył z reprezentacją Słowenii w 2019 i 2021 roku.

Od 2022 roku reprezentację Słowenii prowadzi nowy szkoleniowiec PGE GiEK Skry Bełchatów. Dobrze więc zna Žigę Šterna, przyjmującego, który po sezonie rozegranym już w  PlusLidze zasili teraz szeregi bełchatowskiego zespołu.

- Žiga to zawodnik, który poznał już realia PlusLigi. W dodatku jego możliwości dobrze zna trener Cretu, więc z pewnością będzie umiał je wykorzystać w trakcie sezonu w naszej drużynie. Cieszymy się, że trafił on do PGE GiEK Skry - ocenił prezes zarządu KPS Skry Bełchatów Wiesław Deryło. - Jeśli chodzi o Žigę Šterna, mogliśmy obserwować go w trakcie ostatniego sezonu. Dobrze wiemy, na co stać tego zawodnika i wierzymy, że swoimi umiejętnościami bardzo pomoże naszej drużynie - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skry Bełchatów.

W trakcie ostatniego sezonu w Ślepsku Žiga Štern w trzydziestu rozegranych meczach PlusLigi zdobył 288 punktów, w tym 30 zapisał na swoim koncie asami serwisowymi. Najwięcej punktów w meczu zdobył w starciu z GKS-em Katowice (21). W tym starciu zanotował skuteczność ataku na poziomie blisko 74%.