Autor: PGE Skra

Województwo łódzkie z PGE Skrą podczas obchodów 90-lecia klubu

W miniony weekend odbył się jeden z kluczowych momentów obchodów 90-lecia Skry Bełchatów. W hali Energia odbył się Jubileuszowy Turniej PGE Skry, którego partnerem było województwo łódzkie.

Wspólna promocja okazała się bardzo korzystna. Działania dotyczyły komunikacji marki województwa łódzkiego podczas meczów, a dzięki atrakcyjnemu brandingowi każdy kibic, zarówno w Bełchatowie, jak i przed telewizorem (bezpośrednie transmisje przeprowadził Polsat Sport), mógł zauważyć wiele elementów z eksponowanym logo partnera turnieju.

Przypomnijmy, że Skra Bełchatów to klub z ogromnymi tradycjami. W tym roku obchodzi swoje 90-lecie. I choć zaczynał od sekcji piłki nożnej, to z pewnością zasłynął dzięki sukcesom siatkarskim. PGE Skra Bełchatów to najbardziej utytułowany siatkarski klub XXI wieku w Polsce. Na swoim koncie ma dziewięć mistrzostw kraju, siedem Pucharów Polski, a do tego medale Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata.

Przez lata w zespole grało wielu znakomitych siatkarzy, na czele z mistrzami świata Mariuszem Wlazłym, Michałem Winiarskim, Arturem Szalpukiem czy Jakubem Kochanowski. Co więcej, dziś skład zespołu również jest bardzo mocny, co można było zauważyć właśnie podczas Jubileuszowego Turnieju PGE Skry, bo na boisku zaprezentowali się m.in. złoci medaliści mistrzostw świata: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz czy Mateusz Bieniek.

PGE Skra ostatecznie zakończyła zawody na drugim miejscu. Wydarzenie miało jednak swój wyjątkowy charakter, właśnie dzięki wsparciu województwa łódzkiego, które było partnerem turnieju. Zmagania siatkarzy w hali Energia na żywo oglądał Dawid Mazurkiewicz, dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego.

- Wsparcie województwa łódzkiego dla naszego klubu jest ważne już od wielu lat, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Jako PGE Skra Bełchatów staramy się promować region nie tylko w Polsce, ale również na świecie, bo regularnie gramy w Lidze Mistrzów czy Klubowych Mistrzostwach Świata. Jesteśmy dumni, że klub może reprezentować województwo łódzkie, a to przekuwa się na udaną współpracę - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.