Autor: Maciej Nowocień

Województwo Łódzkie Partnerem Wydarzenia na meczu PGE Skry w Pucharze CEV

Miło nam poinformować, że Województwo Łódzkie zostało Partnerem Wydarzenia podczas najbliższego meczu PGE Skry w Pucharze CEV. 

W sezonie 2021/2022 bełchatowski zespół ponownie występuje w europejskich pucharach. PGE Skra wywalczyła przepustkę do Pucharu CEV. To nie pierwszy raz, kiedy bełchatowianie grają w tym prestiżowym turnieju. Mieli już okazję występować w nim już czterokrotnie. Najdalej zaszli w sezonie 2013/2014, kiedy to awansowali aż do półfinału. W nowej edycji chcą napisać nową historię i… zwyciężyć w całych rozgrywkach.

O to nie będzie łatwo, ponieważ w Pucharze CEV grają tak utytułowane drużyny jak Zenit Kazań, Azimut Modena czy Kuzbass Kemerowo. PGE Skra zrobiła już pierwszy krok, bowiem w kwalifikacjach pokonała bośniacki OK Mladost Brcko. Swoje zadanie wykonała perfekcyjnie, bowiem pewnie wygrała dwa razy po 3:0, a teraz na drodze bełchatowian stoi czeska Dukla Liberec.

Założenia są bardzo ambitne, dlatego PGE Skra potrzebuje wsparcia, by je spełnić. Dlatego miło nam poinformować, że Województwo Łódzkie, który zostało Partnerem Wydarzenia podczas najbliższego meczu z Czechami w hali Energia, po raz kolejny będzie wspierało bełchatowski zespół w europejskich pucharach.

- Zawsze identyfikowaliśmy się z województwem łódzkim. W tym roku gramy w Pucharze CEV, w którym występują zespoły z całej Europy i nasze mecze to świetna promocja regionu poza granicami naszego kraju. Jestem bardzo wdzięczny, że ponownie możemy liczyć na zainteresowanie i partnerstwo Województwa Łódzkiego. Wielokrotnie graliśmy razem już podczas Ligi Mistrzów czy innych ważnych dla naszego klubu wydarzeń. Marzy nam się zwycięstwo w Pucharze CEV, a przy wsparciu Województwa Łódzkiego możemy osiągnąć ten historyczny sukces. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Schreiberowi, Marszałkowi Województwa Łódzkiego i do zobaczenia w hali Energia - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- Chcemy awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV i jestem przekonany, że w każdym meczu będziemy dawali z siebie maksimum swoich umiejętności. W meczu z Bośniakami pokazaliśmy, że swobodnie możemy walczyć z europejskimi zespołami i małymi krokami chcemy zajść w tym turnieju jak najdalej - dodaje Grzegorz Łomacz, kapitan PGE Skry. 

Środowy mecz w hali Energia rozpocznie się o godz. 18, a bilety wciąż są dostępne na www.bilety.skra.pl.