Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Wiktor Musiał nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów

29-letni atakujący Wiktor Musiał będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy PGE Skry. Zawodnik związał się z bełchatowskim klubem rocznym kontraktem.

W przeszłości Wiktor Musiał grał m.in. w MKS-ie Będzin, GKS-ie Katowice i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Do PGE Skry dołączył na początku sierpnia i tuż przed rozpoczęciem sezonu podpisał z klubem roczny kontrakt.

- Początkowo miałem trenować z PGE Skrą tylko w okresie przygotowawczym, a ostatecznie zostałem zawodnikiem drużyny na kolejny sezon i nie ukrywam, że jest to dla mnie pewnego rodzaju spełnienie marzeń, bo pochodzę z okolic Bełchatowa i od dzieciństwa kibicowałem PGE Skrze - powiedział Wiktor Musiał, który o miejsce w składzie będzie walczył z serbskim atakującym Aleksandarem Atanasijeviciem.

- Taka rywalizacja to duża motywacja do jeszcze cięższej pracy, a sama możliwość treningów z takim zawodnikiem to bezcenne doświadczenie. Na pewno będę mógł wiele nauczyć się od Aleksa, ale będę też dawać z siebie wszystko na treningach, żeby spróbować wbić się do pierwszego składu. W okresie przygotowawczym otrzymałem od sztabu kilka cennych wskazówek, które mam nadzieję pomogą mi w jeszcze lepszej grze. Ze sztabem bardzo dobrze się współpracuje - dla mnie to pewna nowość, bo pierwszy raz pracuję ze szkoleniowcem zagranicznym, ale trener Banks to bardzo pozytywny człowiek. Mam nadzieję, że w nowym sezonie powalczymy z PGE Skrą o jak najwyższe cele - dodał nowy atakujący zespołu z Bełchatowa.