Autor: PGE Skra

Wielu reprezentantów PGE Skry na Memoriał Wagnera

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen podał skład 14 zawodników, którzy wezmą udział w Memoriale Huberta Wagnera. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów PGE Skry, choć jest jedno zaskoczenie.

Mowa o braku Jakuba Kochanowskiego. Środkowy PGE Skry zarówno w poprzednim sezonie reprezentacyjnym, jak i ligowym potwierdzał, że jest w znakomitej formie. Oprócz tego, że świetnie gra na siatce, dysponuje bardzo dobrą, ofensywną zagrywką. Mimo to, Heynen postanowił dać szansę innym - na Memoriał Huberta Wagnera powołał Mateusza Bieńka, Karola Kłosa oraz Piotra Nowakowskiego.

- Przede mną był wybór - trzech lub czterech środkowych. Na ten krótki turniej bardziej przekonała mnie pierwsza koncepcja. Mamy wyrównany skład i najmłodszy z graczy na tej pozycji zapłacił cenę. Wiem, że Nowakowski i Bieniek są w stanie grać bardzo trudne spotkania, co udowadniali od lat. Zdaję sobie sprawę z tego, że Jakub również może, jednak w takich rozgrywkach liczy się też doświadczenie. Od samego początku wspominałem o tym, że będzie ono kluczowe. Kochanowski przez kilka dni będzie obok drużyny, ale później do niej wróci. W kolejnym roku również będzie niezwykle ważnym zawodnikiem dla zespołu. Nigdy też nie wiadomo, co zdarzy się za kilka dni. My mamy czterech świetnych środkowych i to się nie zmienia - przyznał szkoleniowiec w rozmowie z portalem Sport.pl.

W Memoriale ostatecznie zagra też przyjmujący PGE Skry Artur Szalpuk. Zabraknie za to Bartosza Bednorza, byłego gracza bełchatowskiej drużyny. - Artur jest bardzo doświadczony, jeśli chodzi o grę w drużynie narodowej. Jest przyzwyczajony do pracy w tym zespole, który mamy i do walki ze sporą presją - podsumował Heynen.

Oprócz wspomnianych Kłosa i Szalpuka, Heynen zaufał rozgrywającemu Grzegorzowi Łomaczowi oraz Michałowi Mieszko Gogolowi (asystent trenera), Tomaszowi Pieczce (fizjoterapeuta) i Robertowi Kaźmierczakowi (statystyk), czyli kolejnym reprezentantom PGE Skry.

Wszystko wskazuje na to, że podana kadra na turniej w Krakowie (1-3 sierpnia) będzie identyczna, jak ta na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Gdańsku (9-11 sierpnia), czyli priorytetowe zawody w tym sezonie reprezentacyjnym.

Kadra reprezentacji Polski na Memoriał Huberta Wagnera:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski
atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

fot. FIVB