Autor: PGE Skra

Walec PGE Skry jedzie dalej!

Siatkarze PGE Skry nie mają litości dla swoich rywali - sobotnie zwycięstwo z BKS Visła Bydgoszcz (3:0) było już ósmym z rzędu!

Trener Michał Mieszko Gogol postanowił dokonać kilku zmian w składzie i Artura Szalpuka zastąpił Piotr Orczyk, a Jakuba Kochanowskiego - Norbert Huber. Dla obu była to doskonała szansa, by zaprezentować swoje umiejętności nie tylko na treningach, ale w meczu o stawkę.

Niestety mecz nie rozpoczął się dobrze dla PGE Skry. Brakowało solidnego przyjęcia, które umożliwiłoby urozmaicenie akcji. Bełchatowianie często nadziewali się na blok rywali, przez co przegrywali już 5:9 i trener Gogol poprosił o czas. Niestety przewaga bydgoszczan powiększała się... Szkoleniowiec PGE Skry postanowił dokonać podwójnej zmiany, a na boisko weszli Dusan Petković i Kamil Droszyński. To był strzał w dziesiątkę, bo z ich pomocą PGE Skra zaczęła odrabiać straty, a nawet... wyszła na prowadzenie 21:20! W końcówce na boisko wrócił Wlazły i... zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (23:21). PGE Skra dopełniła formalności i po niesamowitym pościgu zwyciężyła 25:23!

W drugim secie PGE Skra wreszcie pokazała, że jest zespołem zdecydowanie lepszym od przyjezdnych. Od początku świetnie grała w zagrywce i bloku, a kolejne punkty zdobywane przez Karola Kłosa czy Norberta Hubera dawały kolosalną przewagę (14:7). Takiej zaliczki PGE Skra nie mogła już stracić i pewnie zwyciężyła 25:16!

W trzeciej partii PGE Skra dopełniła formalności, ale wygrana nie przyszła łatwo. Zaczęło się od prowadzenia rywali 3:0, ale potem przyszedł czas na odrabianie strat. Sztuka ta udała się dość szybko, bo już po punktowej zagrywce Orczyka (8:8). W drugiej części seta bełchatowianie potwierdzili, że są kandydatem do medalu mistrzostw Polski i wygrali 25:23, a cały mecz 3:0!

MVP spotkania został Norbert Huber. Kolejny mecz czeka PGE Skrę 31 stycznia, kiedy to bełchatowianie zmierzą się na wyjeździe z MKS Będzin.

PGE Skra Bełchatów - BKS Visła Bydgoszcz 3:0
Sety: 25:23, 25:16, 25:23
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Huber, Wlazły, Orczyk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Petković
BKS Visła: Lipiński, Peszko, Gałązka, Stern, Quiroga, Woch, Szymura (libero) oraz Gryc, Urbanowicz, Gil