Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

W weekend pierwsze sparingowe mecze PGE Skry

W dniach 26-27 sierpnia PGE Skra Bełchatów rozegra pierwsze mecze sparingowe przed nowym sezonem PlusLigi. Bełchatowianie wezmą udział w rozgrywanym w Toruniu Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Od początku sierpnia siatkarze PGE Skry przygotowują się do inauguracji rozgrywek ligowych sezonu 2022/2023 PlusLigi. W pierwszych tygodniach sierpnia zespół prowadzili asystenci trenera: Michał Bąkiewicz oraz Radosław Kolanek. W poniedziałek do Bełchatowa - po wywalczeniu z reprezentacją Finlandii awansu do mistrzostw Europy 2023 - przyjechał trener Joel Banks. Z zespołem nie pracują już tylko kadrowicze, którzy pod koniec tygodnia rozpoczną walkę na mundialu: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz oraz Aleksandar Atanasijević.

W weekend siatkarze PGE Skry - już pod wodzą Joela Banksa - rozegrają pierwszy sparingowy turniej. W piątek i w sobotę w Toruniu odbędzie się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oprócz gospodarzy - zespołu CUK Anioły Toruń, do którego w ostatnich dniach dołączył kubański środkowy Isbel Mesa Sandoval - wicemistrz świata z 2010 r. i brązowy medalista Ligi Światowej z 2012 r. - oraz PGE Skry, w turnieju wezmą udział BAS Białystok i Legia Warszawa. Pierwszym rywalem bełchatowian w meczu półfinałowym w piątek o godz. 20:00 będzie drużyna gospodarzy. Zwycięzca tego spotkania zagra w sobotnim finale.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Termin: 26-27 sierpnia

Miejsce: hala SP nr 28 w Toruniu, ul. Przy Skarpie 13

Harmonogram turnieju:

26 sierpnia (piątek)
godz. 17:00 - Legia Warszawa- BAS Białystok
godz. 20:00 - CUK Anioły Toruń- PGE Skra Bełchatów

27 sierpnia (sobota)
godz. 12:00 - mecz o 3. miejsce
godz. 15:00 - finał