Autor: PGE Skra

W poniedziałek PGE Skra rozpocznie przygotowania do nowego sezonu

Choć siatkarzy i kibiców czeka jeszcze sporo emocji, jeśli chodzi o mecze reprezentacyjne, to kluby PlusLigi powoli rozpoczynają również przygotowania do nowego sezonu. W poniedziałek zajęcia pod wodzą nowego trenera zainaugurują także zawodnicy PGE Skry.

Siatkarze bełchatowskiej drużyny w tym sezonie mieli wyjątkowo długie wakacje, bowiem sezon ligowy zakończyli 25 kwietnia. W PGE Skrze nie brakuje reprezentantów Polski, Serbii i Iranu, dlatego kilku z graczy dziewięciokrotnych mistrzów Polski nie miało wiele czasu na odpoczynek - musieli stawić się na zgrupowaniach swoich kadr narodowych.

Pozostali gracze wolne dni przeznaczyli na regenerację, ale również rehabilitację oraz treningi indywidualne według rozpisek trenera przygotowania fizycznego Macieja Michalika. Z kolei główny szkoleniowiec PGE Skry Michał Mieszko Gogol wspólnie ze sztabem szkoleniowym oficjalny start treningów do nowego sezonu zarządzili na 19 sierpnia. – Przez pierwszy tydzień będziemy trenować głównie dwa razy dziennie: rano w siłowni oraz hali Energia, a po południu z piłkami na plaży – tłumaczy trener PGE Skry.

Jeśli chodzi o turnieje towarzyskie, to siatkarze PGE Skry zagrają w Gigantach Siatkówki (12-13 października w Kępnie) oraz w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (19-20 października w Swarzędzu). – Na pewno do tego dojdą jeszcze kolejne sparingi, ale oficjalnie nie mogę jeszcze nic potwierdzić – dodaje Gogol.

Przypomnijmy, że PGE Skra rozpocznie rozgrywki PlusLigi 27 października, a na inaugurację bełchatowian czeka wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk. – Jestem pewny, że na pierwszy mecz będziemy w pełni gotowi i rozpoczniemy walkę, by wrócić na podium mistrzostw Polski – mówi Gogol.

INFORMACJA DLA MEDIÓW
Biuro Prasowe PGE Skry serdecznie zaprasza dziennikarzy i fotoreporterów na pierwsze treningi bełchatowskiego zespołu, które odbędą się 19 sierpnia (poniedziałek) w hali Energia oraz na boiskach do siatkówki plażowej przy ul. Budryka 7. Podczas porannych zajęć siatkarze oraz sztab szkoleniowy łącznie z trenerem Michałem Mieszko Gogolem będą do Państwa dyspozycji po oficjalnej odprawie, czyli w godz. 10.00 – 10.20. Następnie w klubowej siłowni odbędą się testy motoryczne i wytrzymałościowe, które będą zamknięte dla mediów.

Zajęcia z piłkami rozpoczną się natomiast przy ul. Budryka 7 o godz. 17. Podczas treningu będzie możliwość rejestracji wideo, fotografowania, a po zajęciach przeprowadzenia wywiadów z zawodnikami i trenerami.

Jeśli wybierają się Państwo na którekolwiek z zajęć, proszę o informację mailową (media@skra.pl) lub telefoniczną (+48 510 456 432).