Autor: PGE Skra

W poniedziałek PGE Skra pozna rywala w Pucharze Polski

Siatkarze PGE Skry zakwalifikowali się do ćwierćfinału Pucharu Polski i teraz czekają na rywala. Poznają go już w poniedziałek podczas uroczystego losowania.

Bełchatowianie zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej na trzecim miejscu w PlusLidze, co automatycznie dało im kwalifikację do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Co więcej, jako zespół z pierwszej czwórki, PGE Skra jest rozstawiona w ćwierćfinale, podobnie jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz Jastrzębski Węgiel.

Oznacza to, że w losowaniu, które odbędzie się w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki w Warszawie, bełchatowianie mogą trafić na piąty (Trefl Gdańsk) lub szósty (Indykpol AZS Olsztyn) PlusLigi lub jednego z pierwszoligowców wyłonionych w drodze eliminacji, czyli Lechię Tomaszów Mazowiecki lub BBTS Bielsko Biała.

W przypadku wylosowania zespołów ze szczebla niżej, bełchatowian czeka mecz wyjazdowy. Jeśli trafią natomiast na Indykpol AZS lub Trefl, spotkanie odbędzie się w hali Energia (w obu przypadkach 15 stycznia). Zwycięzcy wezmą udział w turnieju finałowym, który zaplanowano na 14-15 marca. Miejsce nie zostało jeszcze oficjalnie podane.

Początek losowania w poniedziałek o godz. 13. PLS nie przewidziała relacji telewizyjnej.