Autor: PGE Skra

Urząd Marszałkowski gra z PGE Skrą w Lidze Mistrzów!

We wtorek siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczną walkę w turnieju Ligi Mistrzów, który odbędzie się w hali Energia w Bełchatowie. Miło nam poinformować, że Urząd Marszałkowski w Łodzi po raz kolejny będzie wspierał nasz zespół!

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowy klubowy turniej w Europie. W minionym sezonie, wyjątkowo trudnym ze względu na pandemię, PGE Skra po raz kolejny zdołała uzyskać awans do zawodów, w którym udział biorą europejskie siatkarskie potęgi. Co więcej, nasza drużyna nie zamierza poprzestać samym udziale. Celem jest awans do fazy pucharowej, w której bełchatowianie chcą pokusić się o niespodziankę.

Założenia są bardzo ambitne, ale PGE Skra potrzebuje wsparcia, by je spełnić. Dlatego miło nam poinformować, że Urząd Marszałkowski w Łodzi, który został partnerem turnieju w hali Energia, po raz kolejny będzie wspierał bełchatowski zespół w Lidze Mistrzów.

- PGE Skra od zawsze identyfikuje się z województwem łódzkim, a gra w Lidze Mistrzów jest świetną promocją naszego regionu w Europie. Cieszę się, że znów możemy liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, który przez lata nas nie zawodzi. Liga Mistrzów to wymagający turniej, a nasz klub, który w tych zawodach zdobywał już medale, zawsze walczy o najwyższe cele. Jestem przekonany, że tak będzie również w tym sezonie i razem zdobędziemy upragniony awans do ćwierćfinału - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Turniej w Bełchatowie rozpocznie się we wtorek, a oprócz PGE Skry, zagrają w nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, belgijski Lindemans Aalst oraz tureckie Fenerbahce Stambuł.

- Czeka nas wyczerpujący turniej i musimy podejść do niego na jak największej świeżości. Na „dzień dobry” zagramy z Kędzierzynem, a jesteśmy jedyną drużyną, która w tym sezonie urwała im punkty. Mam nadzieję, że nasze podejście mentalne i to, że gramy u siebie, w Bełchatowie, spowoduje, iż wykrzesamy z siebie jeszcze więcej energii na ten turniej - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Turniej ze względu na pandemię odbędzie się bez udziału publiczności, jednak kibice mogą śledzić poczynania PGE Skry w Polsacie Sport.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.