Autor: Marta Pawlak

Tydzień pełen emocji w hali Energia! Za nami "Ferie z PGE GiEK Skrą"

To był niesamowity tydzień pełen sportowych emocji i dobrej zabawy. PGE GiEK Skra Bełchatów już po raz 12. zaprosiła najmłodszych kibiców na „Ferie z PGE GiEK Skrą”.

„Ferie z PGE GiEK Skrą” to wyjątkowe wydarzenie, organizowane już od 12 lat, kierowane do najmłodszych kibiców bełchatowskiej drużyny. Podczas tygodniowych półkolonii mieli oni okazję poznać tajniki funkcjonowania Klubu, spotkać się z zawodnikami i skorzystać z wielu atrakcji.

Tegoroczną edycję „Ferii z PGE GiEK Skrą” rozpoczęliśmy z przytupem! Już pierwszego dnia feriowicze mogli zwiedzić halę Energia, poznając jej najbardziej niedostępne zakamarki. Odwiedzili prezesów, dział administracji i marketingu, a także sztab szkoleniowy oraz szatnię zawodników PGE GiEK Skry Bełchatów, zazwyczaj niedostępną dla kibiców. A to jeszcze nie koniec! Młodzi fani odwiedzili także Galerię Bawełnianka, poznając historię centrum handlowego oraz… nadali komunikat do klientów przez radiowęzeł. Zakończeniem dnia pełnego emocji była świetna zabawa na lodowisku.


 

Kolejny dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci młodych kibiców, bowiem rozpoczął się on od spotkania z zawodnikami PGE GiEK Skry Bełchatów. Były zdjęcia, autografy i ciekawe pytanie, dzięki którym mogli lepiej poznać siatkarzy. We wtorek na feriowiczów czekała także Zimowa Akademia Sportu, podczas której mogli spróbować swoich sił w hokeju, biatlonie czy saneczkarstwie, a wszystko to... na płycie hali Energia! Ostatnim punktem drugiego dnia było spotkanie z Klubem Kibica, gdzie poznali kibicowskie przyśpiewki, które niedługo będą mogli wykorzystać podczas meczów #TeamSkra.
W środę przyszedł czas na zmianę dyscypliny. Basen, trening pod okiem doświadczonych trenerów EKS Skra Bełchatów, zajęcia artystyczne oraz przygotowywanie zdrowych koktajli pod okiem Catering; by Zapiekany – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na feriowiczów. 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spotkania z fizjoterapeutami PGE GiEK Skry. Dominika Bogaczyk i Tomasz Kuciapiński opowiedzieli młodym kibicom o swojej pracy, pokazując im specjalistyczne maszyny, przy pomocy których dbają o zdrowie zawodników. „Przebadani” i przygotowani feriowicze przystąpili do treningu z pierwszą drużyną! Pod okiem sztabu szkoleniowego szlifowali siatkarskie umiejętności, które następnie wykorzystali w rozegranym wraz z zawodnikami turnieju. Ostatnim elementem dnia była wizyta w salonie Toyota Professional Bełchatów.
 

Ostatniego dnia uczestnicy „Ferii z PGE GiEK Skrą” przygotowali pożywne i zdrowe sałatki pod okiem szefa kuchni Cud, Miód i Orzeszki, wzięli udział w zajęciach z fotografii oraz znaleźli chwilę, aby nagrać Tik-Toki, które znajdziecie na naszym profilu.


 

Nasi najmłodsi kibice na pewno na długo zapamiętają tegoroczną edycję „Ferii z PGE GiEK Skrą”. Nie tylko zdjęcia i zdobyte autografy, ale także nowe przyjaźnie, będą przypominać im o tych niezapomnianych chwilach.

PGE GiEK Skra Bełchatów dziękuje podmiotom, które pomogły w organizacji „Ferii z PGE GiEK Skrą”: Galeria Bawełnianka, Klub Kibica Skry Bełchatów, EKS Skra Bełchatów, Catering; by Zapiekany, Toyota Professional Bełchatów, Cud, Miód i Orzeszki.