Autor: PGE Skra

Turniej finałowy Pucharu Polski bez udziału publiczności

Polska Liga Siatkówki S.A. informuje, że Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wprowadził zakaz przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W związku z taką decyzją Wojewody turniej odbędzie się bez udziału publiczności.

– Jest nam niezwykle przykro, że tak się stało, tym bardziej że na finał sprzedaliśmy wszystkie bilety i święto siatkówki miało oglądać osiem tysięcy najlepszych kibiców świata – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Jest nam przykro, lecz rozumiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są dobrem nadrzędnym.

PLS informuje, że kibice, którzy nabyli bilety, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za ich zakup zgodnie z regulaminem przy sprzedaży biletów – eBilet.pl.

PLS przypomina, że turniej zostanie przeprowadzony, a kibice będą mogli obejrzeć na żywo przekaz z obu meczów półfinałowych oraz niedzielnego finału na sportowych antenach Polsatu.