Autor: Marta Pawlak

Trzy punkty w meczu z PSG Stalą Nysa!

W meczu 18. Kolejki PlusLigi PGE GiEK Skra Bełchatów pokonała 3:1 PSG Stal Nysę, nie tylko zapisując na swoim koncie 3 punkty, ale także awansując na 7. Miejsce w tabeli PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Dawid Konarski.

W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt, jednak od stanu 10:8 to bełchatowianie zaczęli budować przewagę. Dobra gra w przyjęciu i oraz spokój na siatce pozwoliły gospodarzom odskoczyć na kilka „oczek” 15:12. Wypracowana przewaga nie wystarczyła, aby zniwelować błędy po stronie Skry i już po chwili na tablicy wyników mieliśmy 17:16. Dobra gra blokiem oraz znakomita postawa Dawida Konarskiego pozwoliły bełchatowianom po raz kolejny zbudować przewagę, tym razem niemożliwą do odrobienia przez gości (21:17) i już po chwili to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie (25:20)

Na początku drugiej partii dobrze w zagrywce pokazał się środkowy Stali Nysa – Jakub Abramowicz, a blok w wykonaniu Michała Gierżota pozwolił gościom odskoczyć na trzy punkty (6:3). Gospodarze szybko odrobili straty i gra znów toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta dobrze spisywał się Maciej Muzaj, a piłkę setową gościom zapewnił El Graoui i to drużyna z Nysy wygrała drugą partię 25:22.

Trzecią partię dobrze rozpoczęli gospodarze (3:0), a błędy po stornie gości sprawiały, że wypracowana przewaga rosła (9:5). Dawid Konarski świetnie spisywał się w ofensywie, a kolejne punkty blokiem dokładał Bartłomiej Lemański i na tablicy wyników mieliśmy już 15:10 dla PGE GiEK Skry. Bełchatowianie nie zamierzali przestawać. Na boisku świetnie spisywali się Konarski i Lipiński, a na tablicy wyników mogliśmy oglądać już 20:12. Trzecią partię na korzyść Skry rozstrzygnął błąd w polu serwisowym Remigiusza Kapicy. (25:17)

Czwarty set był zdecydowanie najbardziej wyrównaną partią środowego spotkania. Choć rozpoczął się od asa serwisowego Adriana Aciobanitei, to w kolejnych akcjach mogliśmy oglądać naprawdę zaciętą rywalizację punkt za punkt. Przy stanie 19:19 na boisku pojawił się Iliya Petkov, który zapisał na swoim koncie asa serwisowego. Piłkę meczową dla PGE GiEK Skry Bełchatów wywalczył gospodarzom Bartłomiej Lipiński, jednak błąd w zagrywce popełnił Bartłomiej Lemański i dopiero błąd po stronie PSG Stali Nysa zakończył czwartą partię (25:23) i tym samym całe spotkanie.

MVP: Dawid KonarskiPGE GiEK Skra Bełchatów:
Adrian Aciobanitei, Dawid Konarski, Mateusz Poręba, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (l.) oraz Wiktor Nowak, Jakub Rybicki, Iliya Petkov.

PSG Stal Nysa: Tsimafei Zhukouski, Zouheir El Graoui, Jakub Abramowicz, Maciej Muzaj, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Kamil Szymura (l.) oraz Dominik Kramczyński, Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba, Wojciech Włodarczyk, Patryk Szczurek.