Autor: Marta Pawlak

Trzy punkty jadą do Bełchatowa! Wygrana w meczu z KGHM Cuprum Lubin

W meczu 17. kolejki PlusLigi PGE GiEK Skra Bełchatów pokonała 3:1 (20:25; 25:22; 25:19; 25:18) drużynę KGHM Cuprum Lubin. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartłomiej Lemański.

Spotkanie w lubińskiej hali lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszych akcjach wypracowali trzypunktowe prowadzenie (4:1), a w kolejnych tylko dokładali kolejne punkty na swoim koncie, korzystając przy tym z błędów popełnianych przez bełchatowian i na tablicy wyników widniało już 20:13. Na boisku w miejsce Bartłomieja Lipińskiego pojawił się Jakub Rybicki, a Skra zaczęła odrabiać stracone punkty, jednak było już za późno. Pierwszą partię z wynikiem 25:20 dla gospodarzy zakończył Hanes.

Choć drugą partię lepiej zaczęli gospodarze, to już po kilku akcjach PGE GiEK Skra Bełchatów dogoniła rywali, a gra toczyła się punkt za punkt. Po dobrym ataku w wykonaniu Dawida Konarskiego oraz bloku Adriana Aciobanitei bełchatowianie odskoczyli na trzy oczka (14:17), jednak już po chwili gospodarze zdobyli punkt kontaktowy. W końcówce mieliśmy już 21:24 i piłkę setową dla Skry, jednak błąd w polu zagrywki popełnił, wpuszczony w miejsce Mateusza Poręby, Wiktor Nowak. Seta na korzyść PGE GiEK Skry zakończył błąd zagrywki Pietraszko (22:25).

Trzecią partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy już po kilku akcjach powadzili 6:10, a następnie 10:15. Gracze z Lubina nie złożyli jednak broni, a znakomite ataki w wykonaniu Bergera oraz bloki Sewryna Lipińskiego sprawiły, że gospodarze doprowadzili do remisu (16:16). Doskonale na boisku spisał się Bartłomiej Lemański, dzięki któremu Skra dopisała na swoim koncie trzy punkty (18:23), co pozwoliło bełchatowianom na chwilę oddechu. Trzeciego seta zakończył blok Mateusza Poręby przy stanie 19:25.

Czwartą partię bełchatowianie zaczęli od czteropunktowego prowadzenia 4:8, co dawało im margines błędu w kolejnych akcjach oraz pozwoliło zwiększyć przewagę do 9:15, po dobrej grze Poręby i Konarskiego. Bełchatowianie mieli piłkę meczową przy stanie 18:24, jednak błąd w bloku popełnił Adrian Aciobanitei, który w kolejnej akcji zakończył spotkanie efektownym atakiem.

MVP: Bartłomiej Lemański

KGHM Cuprum Lubin: Alexander Berger, Jake Hanes, Paweł Pietraszko, Jakub Strulak, Wojciech Ferens, Danilo Gelinski, Mateusz Masłowski (l.) oraz Maksymilian Granieczny (l.), Seweryn Lipiński, Adam Lorenc, Kajetan kubicki,

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Dawid Konarski, Mateusz Poręba, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (l.) oraz Jakub Rybicki, Przemysław Kupka, Wiktor Nowak, Pierre Derouillon.