Autor: Biuro Prasowe

Trzech zawodników trenuje z PGE GiEK Skra Bełchatów

Pierre Derouillon, Krzysztof Kołtowski i Błażej Bień trenują z drużyną PGE GiEK Skry. Zawodnicy zostali zaproszeni, aby wesprzeć bełchatowski klub w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Pierre Derouillon to urodzony w 1999 r. francuski przyjmujący. Profesjonalną karierę rozpoczął w drużynie Spacer’s Toulouse Volley, gdzie występował w sezonach 2018-2021. Ostatnim klubem 24-latka był Tours Volley-Ball, z którym w sezonie 2022/2023 sięgnął po mistrzostwo Francji oraz Puchar Francji. Przyjmujący ma na swoim koncie także drugie miejsce w Pucharze CEV oraz wicemistrzostwo Francji. Pierre zadebiutował w reprezentacji Francji podczas Ligi Narodów 2022, gdzie „Trójkolorowi” sięgnęli po złoty medal.                                                                                      

Krzysztof Kołtowski to 21-letni libero, który do tej pory reprezentował barwy eWinner Gwardii Wrocław oraz MKST Astry Nowa Sól. Krzysztof pomimo młodego wieku ma czteroletnie doświadczenie na parkietach Tauron 1. Ligi. W 2021 r. został powołany do reprezentacji Polski do lat 21 prowadzonej przez Daniela Plińskiego.

Błażej Bień to 18-letni rozgrywający, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Błażej wraz z częstochowską drużyną sięgnął w sezonie 2022/2023 po mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych oraz został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju. Rozgrywający z reprezentacją Polski U19 zajął 5. miejsce podczas XVII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF 2023.

Pierre, Krzysztof oraz Błażej będą trenowali z PGE GiEK Skrą Bełchatów do momentu, aż do pracy z drużyną nie wrócą Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba i Adrian Aciobăniţei, aktualnie będący członkami krajowych reprezentacji podczas Mistrzostw Europy oraz Mateusz Mika, który wkrótce powróci do treningów z zespołem, po odbytym niedawno zabiegu.