Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Trzech zawodników PGE Skry w szerokim składzie reprezentacji Polski

Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz znaleźli się w szerokim składzie reprezentacji Polski siatkarzy na sezon 2023.

Trener Nikola Grbić ogłosił szeroką kadrę zawodników na zbliżający się sezon reprezentacyjny. Na liście znalazło się trzech zawodników, którzy w sezonie 2022/2023 reprezentowali barwy PGE Skry Bełchatów – środkowi Karol Kłos i Mateusz Bieniek, a także rozgrywający Grzegorz Łomacz. Gratulujemy!

Już 7 czerwca rozpocznie się tegoroczna edycja Ligi Narodów – biało-czerwoni zagrają w trzech turniejach: w japońskiej Nagoi, w Rotterdamie oraz na Filipinach. Turniej finałowy odbędzie się w Gdańsku w dniach 19 – 23 lipca, a Polacy – jako gospodarze – mają w nim pewny udział.

W dniach 28 sierpnia – 16 września w Bułgarii, Izraelu, Macedonii Północnej i Włoszech odbędą się siatkarskie mistrzostwa Europy. Polacy zagrają w grupie C z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Ostatnim, ale bardzo ważnym akcentem sezonu reprezentacyjnego, będzie turniej kwalifikacyjny w Chinach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu (30 września – 8 października). Biało-czerwoni zagrają z gospodarzami, Argentyną, Holandią, Kanadą, Meksykiem, Belgią i Bułgarią. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Pełną listę zawodników powołanych przez Nikolę Grbicia znaleźć można na stronie PZPS-u.