Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Trzech zawodników PGE Skry w kadrze na turniej w Sofii

Trzech zawodników PGE Skry - rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowi Mateusz Bieniek i Karol Kłos - znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na drugi turniej Ligi Narodów 2022, który zostanie rozegrany w bułgarskiej Sofii.

Trener Nikola Grbić podał listę 14 zawodników, którzy rywalizować będą w turnieju Ligi Narodów 2022 w Bułgarii. Obok Grzegorza Łomacza, Mateusza Bieńka oraz Karola Kłosa, do Sofii polecą rozgrywający Marcin Janusz, przyjmujący Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka, środkowi Jakub Kochanowski i Mateusz Poręba, atakujący Łukasz Kaczmarek i Bartosz Kurek oraz libero Jakub Popiwczak i Paweł Zatorski.

Drugi turniej LN 2022 z udziałem Polaków odbędzie się w dniach 21-26 czerwca w Sofii. Oprócz biało-czerwonych, wezmą w nim udział Australia, Brazylia, Bułgaria, Iran, Kanada, Serbia oraz USA. Polacy zagrają kolejno z Brazylią (22 czerwca), Kanadą (23 czerwca), Australią (25 czerwca) i Stanami Zjednoczonymi (26 czerwca).

Po pierwszym turnieju w Ottawie - gdzie kadra Nikoli Grbicia zanotowała trzy zwycięstwa i porażkę - biało-czerwoni zajmują w tabeli Ligi Narodów czwarte miejsce. Do turnieju finałowego awansuje osiem najlepszych zespołów.