Autor: Biuro Prasowe

To oni zadbają o zdrowie zawodników PGE GiEK Skry

Dominika Bogaczyk i Tomasz Kuciapiński po raz kolejny połączą siły, aby zadbać o odpowiednie przygotowanie do meczów oraz pomeczową regenerację zawodników PGE GiEK Skry Bełchatów. Fizjoterapeuci mieli okazję współpracować w minionym sezonie.

Dominika Bogaczyk ukończyła fizjoterapię w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada także liczne certyfikaty ze szkoleń w dziedzinach takich jak: fizjoterapia, medycyna manualna, medycyna ortopedyczna oraz diagnostyka różnicowa. 

W trakcie swojej kariery współpracowała z KS AZS AGH Kraków oraz żeńską reprezentacją Polski w siatkówce, z która sięgnęła po brązowy medal Ligi Narodów 2023. Kolejny taki krążek dołożyła też w tym roku. Co ważne, wspólnie z kadrą siatkarek wywalczyła awans do rozpoczynających się w tym miesiącu igrzyska olimpijskich w Paryżu. Dominika Bogaczyk dołączyła do sztabu PGE GiEK Skry Bełchatów przed sezonem 2023/2024. 

Tomasz Kuciapiński ma bardzo długą historię współpracy z bełchatowskim klubem. Dołączył do sztabu medycznego Skry już w 1996 roku. Jest jedyną osobą pracującą obecnie w klubie, która uczestniczyła we wszystkich meczach bełchatowskiej drużyny w europejskich pucharach. Od 28 lat nieprzerwanie dba o odpowiednie przygotowanie siatkarzy do meczów oraz minimalizowanie bólu związanego z karierą zawodowego sportowca. 

W nadchodzącym sezonie Dominika Bogaczyk i Tomasz Kuciapiński po raz kolejny połączą siły, dbając o odpowiednie przygotowanie zawodników do rozgrywanych spotkań oraz pomeczową regenerację.