Autor: Biuro Prasowe

To będzie siódmy sezon Grzegorza Łomacza w PGE Skrze

Grzegorz Łomacz będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024. Mistrz świata z 2018 roku rozegra swój siódmy sezon w bełchatowskim klubie.

Pochodzący z Ostrołęki Grzegorz Łomacz związany jest z PGE Skrą od sezonu 2017/2018, kiedy to wraz z bełchatowskim klubem wywalczył Superpuchar Polski oraz mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie rozgrywający PGE Skry wraz z kolegami zdobył Superpuchar Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów. 

Kapitan bełchatowskiej drużyny rozegrał w żółto-czarnych barwach 182 ligowe spotkania, zdobywając przy tym 18 statuetek dla najlepszego zawodnika meczu.

Grzegorz Łomacz swój pierwszy mecz z orzełkiem na piersi rozegrał 13 września 2009 roku w spotkaniu z Brazylią. Od tego czasu nasz rozgrywający zgromadził na swoim koncie pokaźną liczbę reprezentacyjnych sukcesów, na czele ze złotym medalem mistrzostw świata z 2018 roku oraz wicemistrzostwem świata z 2022 roku. Łomacz może pochwalić się również medalami Pucharu Świata, Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy.

Rozgrywający reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio.

Nie ukrywam, że w Bełchatowie ja i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze. W nadchodzącym sezonie życzyłbym zarówno sobie, jak i całej drużynie przede wszystkim więcej spokoju i stabilności. Wiem, że zbudowany zespół ma w sobie jakość i doświadczenie, które pozwoli nam walczyć o zwycięstwo w każdym meczu – powiedział rozgrywający PGE Skry Grzegorz Łomacz.

Dziś w mediach społecznościowych klubu (Facebook, Instagram, Twitter) jeszcze lepiej przybliżymy Wam sylwetkę naszego rozgrywającego. Zapraszamy do obserwowania!