Autor: PGE Skra

Sześciu reprezentantów PGE Skry w kadrze na mistrzostwa Europy

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen podał kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Arłamowie, które poprzedzi mistrzostwa Europy. Wśród wyróżnionych jest też sześciu przedstawicieli PGE Skry.

Z siatkarzy Heynen po raz kolejny zaufał środkowym Karolowi Kłosowi i Jakubowi Kochanowskiemu, dla którego jest to powrót do kadry po nieobecności podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. W kadrze znalazł się także przyjmujący PGE Skry Artur Szalpuk.

W reprezentacji zabrakło natomiast rozgrywającego Grzegorza Łomacza. W związku z tym zawodnik dołączy do treningów z PGE Skrą w najbliższy czwartek. Warto jednak przypomnieć, że Łomacz jest w szerokim składzie na Puchar Świata. Te zawody zaplanowano z kolei na 1-15 października.

Jeśli chodzi o sztab szkoleniowy, Heynen do Arłamowa zabrał swojego asystenta, czyli Michała Mieszko Gogola (pierwszy trener PGE Skry), a także fizjoterapeutę Tomasza Pieczkę oraz statystyka Roberta Kaźmierczaka.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia). Mecze grupowe Polaków odbędą się w ostatnim z państw.

fot. FIVB