Autor: PGE Skra

Sponsorzy PGE Skry wciąż pomagają w walce z pandemią

Cały świat stara się sprostać pandemii, a do pomocy włącza się wiele firm i instytucji. Kolejną szlachetną inicjatywą wykazały się m.in. PGE Polska Grupa Energetyczna i Joma Sport.

Sponsor strategiczny PGE Skry przekazał aż pięć milionów złotych szesnastu szpitalom na wsparcie działań związanych z walką z pandemią. Są to Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu, Regionalny Szpital w Kołobrzegu, Szpital Powiatowy w Gryfinie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie i Szpital Specjalistyczny z Gorlic.

- Wpisujemy się w systemową pomoc spółek Skarbu Państwa w walce z koronawirusem, którą koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych. Naszą ambicją było jak najszybsze przekazanie pieniędzy szpitalom i tak się stało – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Cieszy mnie odzew, jaki płynie ze spółek Skarbu Państwa w odpowiedzi na apele służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. Solidarność PGE ze szpitalami potrzebującymi wsparcia jest tego najlepszym dowodem – dodaje wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Z kolei JOMA, czyli sponsor techniczny PGE Skry, angażuje się w pomoc hiszpańskiej służbie zdrowia. Drukarki 3D, które do tej pory były używane do projektowania nowych modeli butów, dziś tworzą specjalne maski. Firma przekazała również 500 kurtek i tysiąc par butów dla personelu medycznego.