Autor: Maciej Nowocień

Slobodan Kovac: W Serbii nikt nas nie wierzy

Reprezentacja Serbii, w której występuje atakujący PGE Skry Aleksandar Atanasijević i jest prowadzona przez trenera bełchatowian Slobodana Kovaca, awansowała do półfinału mistrzostw Europy. - Chcemy osiągnąć jak najwięcej - mówi szkoleniowiec.

Serbia wygrała z Holandią 3:0 i zameldowała się wśród najlepszych czterech zespołów turnieju. - Jestem bardzo szczęśliwy, bo w Serbii tak naprawdę nikt w nas nie wierzy - mówi Kovac. - Dziennikarze, kibice, rozmawiają tylko o żeńskiej reprezentacji, a my spadamy na drugi plan. Uważam, że to błąd. Jesteśmy dobrym zespołem i pokazaliśmy to w meczu z Holandią. W gazetach czytamy, że nasi gracze są już starsi i nie tacy, jak dwa lata temu. Nie wiem czy to prawda, ale staramy się grać dobrą siatkówkę i wiem, że możemy prezentować się dużo lepiej. Mamy wielkie ambicje i chcemy osiągnąć jak najwięcej. Zobaczymy, co się wydarzy, ale teraz jesteśmy groźni dla każdego z zespołów.

Czy Serbia jest w stanie awansować do finału, a nawet zwyciężyć w całym turnieju? - Nieważne, kto jest naprzeciwko nas, ale istotne jest to, jak my gramy. Czasami w meczach z niżej notowanymi zespołami stajemy się wrogami samych siebie i to jest nasz problem. Teraz jesteśmy zmotywowani i widać tę zmianę w naszym zespole na boisku. Jesteśmy głodni gry i przeciwko Holandii to pokazaliśmy - kończy Kovac.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. CEV