Autor: Kamil Marszal

Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję trenera PGE Skry Bełchatów

KPS Skra Bełchatów S.A. informuje, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów.

Serbski szkoleniowiec został trenerem PGE Skry Bełchatów przed trwającym sezonem PlusLigi. Do zespołu dołączył przed samym rozpoczęciem rozgrywek, a dokładniej po mistrzostwach Europy, kiedy to był jeszcze trenerem reprezentacji Serbii. 

Kovac prowadził zespół PGE Skry zarówno w PlusLidze, jak i Pucharze Polski oraz Pucharze CEV. W pierwszych z tych rozgrywek drużyna awansowała do fazy play-off kończąc rundę zasadniczą na trzecim miejscu (21 zwycięstw i 5 przegranych). We właściwej walce o medale dotarła do półfinału, jednak w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem przegrała po dwóch meczach (oba zakończyły się przegranymi 0:3) i pozostała jej walka o brąz. 

Z kolei w Pucharze Polski zespół odpadł w ⅛ finału, a z turnieju wyeliminowała go Asseco Resovia (1:3). Pod wodzą Kovaca PGE Skra doszła też do półfinału Pucharu CEV, ale na tym szczeblu lepsi okazali się zawodnicy francuskiego Tours VB (wygrana 3:2 i przegrana 1:3).

W związku z niezadowalającymi wynikami drużyny zarząd klubu zdecydował, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów. Z klubem pożegnali się także dwaj inni Serbowie: Slobodan Prakljacić (asystent Kovaca) oraz Radivoje Radaković (trener przygotowania fizycznego).

Do końca sezonu 2021/2022 obowiązki pierwszego trenera przejmie Radosław Kolanek, dotychczasowy pierwszy asystent Kovaca i to on poprowadzi zespół w walce o brąz PlusLigi.