Autor: Maciej Nowocień

Slobodan Kovac: Mamy jakość, żeby zagrać dobrze

- Będziemy gotowi, bo wszyscy są w dobrej formie, ale będzie to trudny mecz. Przyjechaliśmy tutaj, by zagrać i spróbować zwyciężyć - mówi przed spotkaniem z Jastrzębskim Węglem Slobodan Kovac, trener PGE Skry.

W niedzielę PGE Skra zagra z Jastrzębskim Węglem, czyli aktualnym mistrzem Polski. Jakie to będzie spotkanie?
Slobodan Kovac:
- To dla nas ważny mecz. Zagramy z ekipą, która dziś prezentuje być może najlepszą siatkówkę w Polsce. Jeśli chcemy wywieźć stąd dobry rezultat, to musimy zagrać naprawdę na wysokim poziomie. To będzie ciężkie spotkanie.

Z klubu płyną też pozytywne informacje. 
- Mamy jakość, żeby zagrać dobrze. Teraz w końcu jesteśmy razem, to bardzo pozytywna rzecz, szczególnie w odniesieniu do ostatniego meczu, kiedy nie mieliśmy zmiany na pozycji przyjmującego. Będziemy gotowi, bo wszyscy są w dobrej formie, ale będzie to trudny mecz. Przyjechaliśmy tutaj, by zagrać i spróbować zwyciężyć.

W minionym tygodniu Jastrzębski Węgiel wygrał Superpuchar Polski. To będzie miało jakiś wpływ na niedzielne spotkanie?
- Mam nadzieję, że po Superpucharze Polski nasi rywale będą trochę zmęczeni i mniej zmotywowani (uśmiech). Postaramy się to wykorzystać, ale na tę chwilę Jastrzębie to bardzo mocny zespół. Mają znakomitych zawodników, grają w swojej hali, ale dobrze wiemy, jak ważna jest też nasza praca, którą wykonaliśmy. Wiemy też, co chcemy zrobić teraz i już myślimy o przyszłości.

Jesteśmy w Jastrzębiu, czyli miejscu, gdzie miał okazję pracować...
- Pracowałem tutaj i mam z tym związane same pozytywne wspomnienia. Teraz Jastrzębski Węgiel to jeden z najważniejszych klubów, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Teraz pracuję jednak w Bełchatowie i mam nadzieję, że mam motywację, by pokonać naszych przeciwników. Postaram się dać z siebie wszystko, żeby pomóc zawodnikom w wywiezieniu trzech punktów z tego terenu.