Autor: PGE Skra

Slobodan Kovač trenerem PGE Skry Bełchatów

Od najbliższego sezonu pierwszym trenerem PGE Skry będzie Slobodan Kovač. Serb podpisał z bełchatowskim klubem roczną umowę.

54-letni szkoleniowiec aktualnie pracuje jako trener reprezentacji Serbii (od 2019), z którą przygotowuje się do zbliżających się mistrzostw Europy. Wcześniej Kovač prowadził zespoły Top Volley Cisterna (2020/2021), Jastrzębskiego Węgla (2019-2020), Biełogorje Biełgorod (2018/2019), reprezentacji Słowenii (2017/2018), Halkbanku Ankara (2016-2018), Sir Safety Perugia (2010-2014 i 2015-2016), kadry Iranu (2014/2015), a swoją karierę trenerską rozpoczął w OKS Radnicki Kragujevac (2008-2010).

Przez ostatnie 13 lat Kovač może pochwalić się m.in. dwukrotnym mistrzostwem Serbii i Turcji, dwoma srebrnymi medalami włoskiej Serie A oraz zdobyciem Pucharu Challenge. Z reprezentacją Iranu wygrał Igrzyska Azjatyckie, a z Serbią mistrzostwo Europy.

Wcześniej Serb zanotował udaną karierę jako siatkarz. Grał w wielu uznanych klubach w dawnej Jugosławii, Włoszech, Grecki, Francji czy Iranie. Jego największymi sukcesami są m.in. mistrzostwo Jugosławii, mistrzostwo Serbii, srebrny medal mistrzostw Grecji, srebro i brąz mistrzostw Iranu czy Puchar CEV. Był także reprezentantem swojego kraju, a na swoim koncie ma złoto i brąz igrzysk olimpijskich, srebro i brąz mistrzostw Europy czy zwycięstwo w Igrzyskach Śródziemnomorskich.

Od przyszłego sezonu Kovač będzie prowadził PGE Skrę Bełchatów, a na pozycji pierwszego trenera zastąpił Michała Mieszka Gogola.

- Myślę, że takiego trenera nie trzeba przedstawiać. Jest niezwykle utytułowany, z doświadczeniem. Prowadzi Serbię, czyli jeden z najlepszych zespołów w Europie, mimo tego, że nie grali na igrzyskach olimpijskich. W polskiej lidze ma dobre rozeznanie, pracował w Jastrzębskim Węglu, a także zawodnikami naszej kadry, czyli Aleksandrem Atanasijeviciem w Perugii czy Miladem Ebadipourem w reprezentacji Iranu. Myślę, że to wszystko przełoży się na dobrą współpracę, zrozumienie i wyniki PGE Skry w przyszłym sezonie - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Kovač dołączy do zespołu po zakończeniu udziału reprezentacji Serbii w mistrzostwach Europy.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna!