Autor: PGE Skra

Skład PGE Skry na PreZero Grand Prix w siatkówce plażowej

W niedzielę siatkarze PGE Skry zagrają w wyjątkowym turnieju PreZero Grand Prix. Znamy skład, w jakim bełchatowianie wystąpią w Warszawie.

PreZero Grand Prix to towarzyski turniej siatkówki plażowej, w którym udział biorą zespoły PlusLigi i Krispol 1. Ligi. Co ciekawe, rozgrywany jest na specjalnych zasadach łączących plażówkę i zmagania w hali. Na piaszczystym boisku (halowe wymiary 9x9 m) występuje po czterech siatkarzy w każdej drużynie, a mecze rozgrywane są piłką do siatkówki plażowej. Pozostałe zasady nawiązują już do klasycznej odmiany tej dyscypliny.

Trener Michał Mieszko Gogol ostatecznie zdecydowali, że do Warszawy pojedzie ośmiu graczy PGE Skry. Nasz zespół reprezentować będą Dawid Filipek, Bartosz Filipiak, Norbert Huber, Karol Kłos, Robert Milczarek, Dusan Petković, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki.

- Głównym kryterium było przede wszystkim zdrowie zawodników. Jeśli któryś z naszych graczy nie miał żadnego urazu, nic go nie bolało w okresie przygotowawczym, to wszystko szło w dobrą stronę. Mamy gotową i myślę, że ciekawą drużynę - podkreśla Gogol.

PGE Skra swoje mecze rozegra w niedzielę o godz. 9.30 (z KRISPOLEM Września), 14.00 (z Indykpolem AZS) oraz 17.00 (ze Ślepskiem Malow). Transmisje w Polsacie Sport.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.