Autor: Maciej Nowocień

Siatkarzy PGE Skry czeka intensywny weekend. Wracają medaliści

Trzy sparingi w ostatni weekend i trzy kolejne w najbliższy - taki plan czeka siatkarzy PGE Skry w kolejnych dniach. Od piątku do niedzieli bełchatowianie zagrają u siebie z Berlin Recycling Volleys oraz wezmą udział w turnieju Giganci Siatkówki.

W czwartek PGE Skra ma zaplanowane dwa treningi. Rano siatkarze spotkali się w hali, a po południu ponownie będą szlifować siatkarskie elementy. W piątek rozegrają mecz towarzyski z Berlin Recycling Volleys, czyli aktualnym mistrzem Niemiec. Początek spotkania w hali Energia o godz. 18, a mecz będzie mogło obejrzeć 299 kibiców.

W sobotę bełchatowianie pojadą do Jelcza-Laskowic, gdzie rozpocznie się turniej Giganci Siatkówki. To jeden ze stałych punktów PGE Skry w okresie przygotowawczym. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem to jedno z najważniejszych towarzyskich wydarzeń w Europie.

W tym roku do Polski przyjadą dwa zespoły ze Stambułu: Fenerbahce oraz Galatasaray. W sobotę o godz. 20.30 PGE Skra zmierzy się z pierwszą z tych drużyn, a w niedzielę o tej samej porze czeka ich potyczka z Galatasaray. Turniej Giganci Siatkówki rozgrywany jest w konwencji meczu Polska - Turcja, a drugim rywalem zespołów z południa Europy będzie Jastrzębski Węgiel.

Turniej w Jelczu-Laskowicach będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Warto wspomnieć, że do zawodów PGE Skra przystąpi prawdopodobnie w pełnym składzie, łącznie z trenerem Slobodanem Kovacem. - Musimy jak najszybciej znaleźć z drużyną wspólny język, bo to ważne, gdy do zespołu przychodzi nowy trener. Może na początku będzie to problem, ale z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Mamy dobrą drużynę, która może wykonać znakomitą pracę - mówi Kovac.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.