Autor: PGE Skra

Siatkarze PGE Skry wygrali grupę PreZero Grand Prix!

W Warszawie odbył się ostatni turniej kwalifikacyjny turnieju PreZero Grand Prix. Siatkarze PGE Skry wygrali swoją grupę i awansowali do zawodów finałowych, które za tydzień odbędą się w Gdańsku!

PreZero Grand Prix to towarzyski turniej siatkówki plażowej, w którym udział biorą zespoły PlusLigi i Krispol 1. Ligi. Co ciekawe, rozgrywany jest na specjalnych zasadach łączących plażówkę i zmagania w hali. Na piaszczystym boisku (halowe wymiary 9x9 m) występuje po czterech siatkarzy w każdej drużynie, a mecze rozgrywane są piłką do siatkówki plażowej. Pozostałe zasady nawiązują już do klasycznej odmiany tej dyscypliny.

W pierwszym meczu zespół PGE Skry zmierzył się z pierwszoligowym Krispolem Września. Bełchatowianie dobrze rozpoczęli spotkanie i zbudowali kilkupunktową przewagę, jednak z czasem to rywale zaczęli dominować na boisku. Niestety to oni wygrali pierwszego seta 25:20. W drugim na boisko wszedł Kacper Piechocki, który rozgrywał genialne spotkanie i znacznie przyczynił się do zwycięstwa 25:19. Duża też w tym zasługa Norberta Hubera, a także Bartosza Filipiaka i Roberta Milczarka. W tie-breaku znów lepsi okazali się gracze PGE Skry, a wygrywając 15:10 zdobyli pierwsze punkty w turnieju! - To był pierwszy oficjalny mecz od marca, więc wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo - mówił trener Michał Mieszko Gogol, a MVP meczu został Norbert Huber.

PGE Skra Bełchatów - Krispol Września 2:1
Sety: 20:25, 25:19, 15:10

Drugi mecz był równie emocjonujący, ale ostatecznie PGE Skra nie poległa w żadnym z setów. Obie partie spotkania z Indykpolem AZS były jednak wyrównane, a w końcówkach lepiej prezentowali się bełchatowianie, na czele z Karolem Kłosem, który został MVP meczu.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 2:0
Sety: 25:23, 29:27

Wyniki innych meczów ułożyły się w taki sposób, że PGE Skra była już pewna zwycięstwa w swojej grupie. Nie było jednak mowy o odpuszczeniu meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Bełchatowianie robili co mogli, jednak zmęczenie dało o sobie znać i przegrali po tie-breaku. Mimo to, za tydzień powalczą o zwycięstwo w turnieju finałowym PreZero Grand Prix w Gdańsku!

PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki
Sety: 25:19, 21:25, 9:15

Skład PGE Skry: Kłos, Sawicki, Milczarek, Filipiak, Piechocki, Filipek, Huber, Petković