Autor: PGE Skra

Siatkarze PGE Skry rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek siatkarze PGE Skry rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Pierwsze zajęcia poprowadzi nowy sztab szkoleniowy, a pierwszym trenerem został Michał Mieszko Gogol.

W porannych zajęciach w hali Energia wzięło udział ośmiu graczy PGE Skry: Kamil Droszyński, David Fiel, Norbert Huber, Robert Milczarek, Piotr Orczyk, Dusan Petković, Kacper Piechocki i Mariusz Wlazły. Pozostali zawodnicy, czyli Milad Ebadipour, Milan Katić, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk przebywają na krótkich urlopach przed zgrupowaniami swoich reprezentacji przed mistrzostwami Europy.

Na godz. 9.30 trener Gogol zaplanował specjalną odprawę siatkarzy ze sztabem szkoleniowym. Wcześniej zespół przywitał zarząd klubu. - Długo czekaliśmy na start przygotowań do nowego sezonu, bo dość wcześnie zakończyliśmy poprzedni. Nie jesteśmy jeszcze w pełnym składzie, ponieważ część zawodników jest na zgrupowaniach swoich reprezentacji. W imieniu zarządu witam nowy sztab na czele z pierwszym trenerem Gogolem oraz wszystkich siatkarzy. Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia i dobrej pracy w okresie przygotowawczym – powiedział Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Po odprawie zawodników czekały badania motoryczne, a po południu gracze spotkają się jeszcze na boiskach do siatkówki plażowej, gdzie odbędą drugi trening. - Nie jest tajemnicą, że siatkarzy czeka sporo pracy fizycznej. Przygotowania zaczynamy w ośmiu zawodników i choć nie jest to mała liczba, to dołączy do nas kilku młodych chłopaków. Teraz będą to takie „przygotowania do przygotowań”, bo przede wszystkim chcemy wyrównać poziom między zawodnikami. Niektórzy mieli trochę grania w wakacje, a inni nie. Potem skupimy się na siłowni i poprawie techniki indywidualnej. Od czwartego tygodnia zaczniemy już pracować nad naszym stylem i systemem gry. Wiemy, czego chcemy, a po spotkaniu ze sztabem zawodnicy są już tego świadomi. Musimy szybko zdać sobie sprawę jaką drogę obraliśmy. Na tę chwilę w zespole jest bardzo dużo energii i oddźwięk jest bardzo dobry. Każdy jest głodny trenowania i gry – podkreśla Gogol.

- Tradycyjnie, jak przed każdym sezonem przygotowawczym powiem, że wolnego było za mało – uśmiecha się Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry. – Myślę jednak, że każdy z nas był już myślami przy pierwszym treningu i tym, co mamy zrobić w przyszłym sezonie. Cieszymy się, że wróciliśmy do zajęć, ja również.

Przypomnijmy, że nowymi zawodnikami PGE Skry zostali Huber i Petković. - Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre. PGE Skra to wielki klub i to dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę tu być. Wszystko, co mnie spotyka w Bełchatowie jest pozytywne i nie mogę się doczekać kolejnych treningów i meczów z innymi drużynami – mówi Petković.

Huber: - W PGE Skrze czuję się bardzo dobrze. Jestem gotowy do pracy i z optymizmem patrzę w przyszłość. Na pewno na początku będzie ciężko. Na pozycji środkowego jest bardzo duża rywalizacja, ale cieszę się, że mogę być w tej drużynie i rywalizować z takimi zawodnikami. Wiadomo, że będą różne momenty w sezonie, ale jestem pełen optymizmu. Czekam na każdy trening i każdy mecz.

W najbliższych tygodniach PGE Skra będzie trenowała na własnych obiektach. Sztab szkoleniowy zaplanował również mecze kontrolne. Wiadomo, że bełchatowianie zagrają w turnieju Giganci Siatkówki (12-13 października w Kępnie) oraz w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (19-20 października w Swarzędzu). – Na pewno rozegramy też pojedyncze mecze towarzyskie, ale musimy jeszcze poczekać z ogłoszeniem dat i rywali – dodaje Gogol.