Autor: PGE Skra

Siatkarze PGE Skry ponownie przygotowali Szlachetną Paczkę!

Początek grudnia dla siatkarzy PGE Skry oznacza nie tylko kolejne ważne mecze ligowe, ale również udział w Szlachetnej Paczce. W czwartek nasi zawodnicy zrobili duże zakupy, które zostaną przekazane jednej z bełchatowskich rodzin.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Dzięki niemu co roku pomoc otrzymują dziesiątki tysięcy rodzin z całej Polski. Często brakuje im żywności, odzieży czy podstawowego sprzętu AGD oraz mebli. Żadna z rodzin nie może sobie pozwolić na takie zakupy, dlatego dzięki dobremu sercu darczyńców mogą spełnić swoje podstawowe potrzeby.

Siatkarze PGE Skry również od kilku lat wspierają rodziny zgłoszone do Szlachetnej Paczki. Co roku, w okresie przedświątecznym, w ich szatni pojawia się skarbonka, do której dobrowolnie mogą wrzucić dowolną sumę pieniędzy na pomoc rodzinom. Nasi gracze nie zawiedli - w tym roku również uzbierali pokaźną kwotę, z którą w czwartek wybrali się do jednego z bełchatowskich supermarketów i zrobili zakupy. Najpotrzebniejsze rzeczy zostaną wkrótce przekazane potrzebującym.

Co było w koszykach siatkarzy? - Przeróżne artykuły... Od chemii, przez żywność po kołdry i poduszki. Nie były to wymyślne rzeczy, ale te pierwszej potrzeby, których używamy na co dzień - podkreśla Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry.

Oprócz Łomacza, w akcji udział wzięli Jakub Kochanowski i Kacper Piechocki oraz wolontariusze i pracownicy klubu. - Długo nie trzeba było nas namawiać na tę akcję. Bardzo chętnie co roku uczestniczymy w Szlachetnej Paczce. Naprawdę, z miłą chęcią pomagamy - dodaje Łomacz.

Piechocki: - Fajnie, że klub dołączył się do tej akcji. My chętnie w tym uczestniczymy się i cieszymy się, że możemy pomagać. Dla nas nie jest to nic trudnego poświęcić trochę czasu i przyjść, by potem sprawić komuś dużo radości.

- Jestem bardzo dumny, że PGE Skra postanowiła nam pomóc i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w ten projekt. Zapraszamy również osoby fizyczne czy inne firmy do pomocy. Opisy rodzin są dostępne na stronie internetowej Szlachetnej Paczki i można wybrać jedną, której chce się pomóc. Tam też są szczegółowe informacje, czego rodziny potrzebują. PGE Skra wpisała się idealnie w te potrzeby - mówi Robert Robak, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Pomóc innym rodzinom z całej Polski można poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl.