Autor: Marta Pawlak

Siatkarskie emocje wracają do hali Energia! Zapowiedź meczu 18. kolejki PlusLiga PGE GiEK Skra Bełchatów – PSG Stal Nysa.

Przed nami trzeci w 2024 roku mecz domowy PGE GiEK Skry Bełchatów. Bełchatowianie w środę, 24 stycznia o godz. 15:45 podejmą we własnej hali drużynę PSG Stali Nysa.

W środę, 24 stycznia o godzinie 15:45 PGE GiEK Skra Bełchatów, zmierzy się w meczu 18. kolejki PlusLigi, z plasującą się na 7. miejscu w tablei, drużyną PSG Stali Nysa.

Drużyna z Nysy ma na swoim koncie 25 punktów, na które składa się 7 wygranych oraz 10 przegranych spotkań. W ostatnich trzech meczach PSG Stal Nysa musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 0:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie oraz Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz 1:3 z Jastrzębskim Węglem.

PSG Stal Nysa, to jeden z bezpośrednich rywali PGE GiEK Skry Bełchatów w tabeli PlusLigi, a nyska drużyna ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt więcej niż bełchatowianie.  Zespoły spotkały się w sezonie 2023/2024 w ramach rozgrywek 3. kolejki PlusLigi, a ze zwycięstwa w tym starciu cieszyć mogli się zawodnicy bełchatowskiej Skry, którzy po tie-breaku pokonali gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący Adrian Aciobăniței.

Bilety na środowy mecz dostępne są na bilety.skra.pl