Autor: Biuro Prasowe

Siatkarska Liga Narodów: Atakujący PGE GiEK Skry w czołówce

Trwa Siatkarska Liga Narodów. W reprezentacjach biorących udział w rozgrywkach nie brakuje przedstawicieli PGE GiEK Skry Bełchatów. Co ważne, w czołówce statystyk indywidualnych znajduje się nowy atakujący naszego klubu, Amin Esmaeilnezhad.

Cała reprezentacja Iranu nie radzi sobie w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów najlepiej. W ośmiu spotkaniach Irańczycy nie zdołali wygrać choćby w jednym. Rozgrywając dwa pięciosetowe starcia, zdobyli tylko dwa punkty i zamykają tabelę VNL.

Do tej pory cała drużyna Iranu zdobyła 681 małych punktów. Aż 126 z nich zapisał na koncie swojej kadry nowy atakujący PGE GiEK Skry Bełchatów, Amin Esmaeilnezhad. Mimo że cały zespół nie radzi sobie najlepiej, zawodnik bełchatowskiej ekipy jest wyróżniającą się postacią reprezentacji. W indywidualnych statystykach jest też jednym z najlepszych atakujących rozgrywek.

Esmaeilnezhad jest obecnie piątym zawodnikiem Siatkarskiej Lig Narodów pod względem liczby zdobytych punktów. 110 z nich zdobył atakiem. Dołożył do tego również dziewięć udanych bloków i siedem asów serwisowych.

Wśród najlepiej atakujących nowy zawodnik PGE GiEK Skry również jest piąty. Do tej pory atakował ze skutecznością bliską 49%, a w swojej drużynie otrzymał największą liczbę piłek w ofensywie (225).

W ostatnich meczach pierwszej fazy VNL Iran powalczy z USA, Holandią, Francją i Niemcami.

 

fot. Volleyball World