Autor: Maciej Nowocień

Robert Milczarek w PlusLidze rozegrał już trzysta spotkań!

Sobotni mecz z Cerradem Enea Czarni Radom był wyjątkowy dla Roberta Milczarka. Libero PGE Skry wystąpił w PlusLidze po raz 300. a na najwyższym poziomie rozgrywkowym gra już od blisko 20 lat!

Co ciekawe, Milczarek nie wiedział o swoim jubileuszu. - Ale jest mi bardzo miło i cieszę się z tego - mówi. - Czy jestem w dobrej formie? Nie mi to oceniać. Ja staram się cały czas prezentować jak najlepiej i dokładać cegiełkę do zwycięstwa w każdym meczu. W sobotę nie było łatwo się zmobilizować, więc cieszymy się, że wygraliśmy.

Przed PGE Skrą najważniejszy moment sezonu, czyli faza play-off, do której bełchatowianie przygotowują się już od kilkunastu dni. - Na pewno będziemy gotowi, bo to kluczowy moment - mówi doświadczony libero. - Teraz zaczyna się prawdziwe granie. Ostatnio prezentowaliśmy dobrą siatkówkę, ale teraz jest czas, żeby jeszcze bardziej ją poprawić. Mam nadzieję, że będziemy zmobilizowani, wyjdziemy na play-offy w pełni skoncentrowani i uda nam się wygrać tę pierwszą batalię.

Przypomnijmy, że PGE Skra w ćwierćfinale PlusLigi zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwszy mecz zostanie rozegrany najprawdopodobniej 12 kwietnia.