Autor: Biuro Prasowe

Reprezentant Francji Benjamin Diez nowym libero PGE Skry

Mistrz Francji dołącza do PGE Skry Bełchatów. W sezonie 2023/2024 żółto-czarnych barw bronił będzie libero reprezentacji Francji Benjamin Diez. Kontrakt z bełchatowskim klubem, będzie pierwszym zagranicznym kontraktem francuskiego zawodnika.

Benjamin Diez pierwsze siatkarskie kroki stawiał w 2014 r. w drużynie France Avenir 2024, której barwy reprezentował przez dwa sezony. Następnie pochodzący z Nicei 25-letni libero dołączył do drużyny AS Cannes VB, którą reprezentowała w latach 2016-2018.  Kolejnym klubem młodego francuza był Montpellier UC, gdzie spędził dwa sezony. Sezon 2020/2021 Diez rozpoczął w Paris Volley, a dokończył na zasadzie transferu medycznego w szwajcarskim klubie Chênois Genève Volleyball, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju. Kolejny sezon również spędził w drużynie ze stolicy Francji. W sezonie 2022/2023 Benjamin reprezentował barwy Tours VB, z którym sięgnął po Puchar Francji oraz mistrzostwo Francji.

Benjamin Diez to młody reprezentant Francji, który wraz z Jenią Grebennikovem stanowi o sile obrony Trójkolorowych. Libero wraz z Drużyną Narodową zdobył złoto Ligi Narodów 2022 i brąz Ligi Narodów 2021. Aktualnie libero wraz z kadrą przygotowuje się do ostatniego tygodnia fazy grupowej Ligi Narodów 2023, w którym jego reprezentację czekają mecze z Iranem, Serbią, USA oraz Niemcami. W tegorocznej Lidze Narodów francuzi zajmują aktualnie 10. miejsce, a w rankingu FIVB plasują się na piątej pozycji.

Czuję się naprawdę szczęśliwy, ale także dumny z powodu dołączenia do PGE Skry. To jest największy klub, w jakim miałem okazję grać. Powiedziałem już wszystkim przyjaciołom, że jestem bardzo dumny, z powodu dołączenia do bełchatowskiej drużyny i już nie mogę doczekać się początku sezonu. Moimi

celami w nadchodzącym sezonie jest to, aby dobrze zaprezentować się w PlusLidze, pokazać moje umiejętności i grać najlepszą siatkówkę. Mam nadzieję, że jako drużyna będziemy w stanie wygrywać wszystkie spotkania i wejdziemy do play-offów - powiedział nowy libero PGE Skry Benjamin Diez.

Benjaminowi życzymy powodzenia w barwach PGE Skry i mamy nadzieję, że dobre występy naszego libero, będą dla niego przepustką do reprezentowania Francji podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w jego ojczyźnie.