Autor: Marta Pawlak

Ruszają mistrzostwa Europy w siatkówce!

Polscy siatkarze są już w Skopje, stolicy Macedonii Północnej, gdzie 31 sierpnia rozpoczną rywalizację o tytuł mistrzów Europy. Turniej rozstrzygający o najlepszej drużynie Starego Kontynentu rozpoczyna się 28 sierpnia, a spotkania rozgrywane będą w czterech krajach: Włoszech, Bułgarii, Izraelu i Macedonii Północnej.

W rozpoczynających się dziś mistrzostwach Europy udział wezmą 24 drużyny, podzielone na 4 grupy. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie C, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć z Czechami, Danią, Czarnogórą, Holandią oraz jednym z gospodarzy turnieju – Macedonią Północną. Grupowe mecze Biało-Czerwonych rozgrywane będą w stolicy Macedonii – Skopje.

Do 1/8 finału etapu rozgrywek awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Rywalizacja półfinałowa oraz starcia o medale rozegrane zostaną we Włoszech w dniach 14 i 16 września.

W reprezentacji Polski, która zawalczy o mistrzostwo Starego Kontynentu, znaleźli się kapitan PGE GiEK Skry Bełchatów – Grzegorz Łomacz oraz członkowie sztabu szkoleniowego Bartosz Wojtal będący trenerem przygotowania fizycznego oraz Kamil Nalepka pełniący funkcję trenera współpracującego i statystyka Biało-Czerwonych. Do Macedonii poleciał także środkowy Mateusz Poręba, który pozostaje do dyspozycji trenera Grbicia. Bełchatowska drużyna będzie miała swojego reprezentanta także w składzie reprezentacji Rumunii, w której wystąpi przyjmujący Adrian Aciobăniței.

Terminarz meczów grupowych reprezentacji Polski:

  • Polska – Czechy, czwartek 31 sierpnia, godz. 20:00
  • Holandia – Polska, piątek 1 września, godz. 20:00
  • Polska – Macedonia Północna, niedziela 3 września, godz. 20:00
  • Polska – Dania, wtorek 5 września, godz. 20:00
  • Czarnogóra – Polska, środa 6 września, godz. 17:00

Fot. Kacper Kirklewski